Piaseczno ma nowy mural

3

PIASECZNO W ramach obchodów 590-lecia miasta Biblioteka Publiczna w Piasecznie, wspólnie z gminą Piaseczno, zorganizowała konkurs na mural, który ozdobił jedną ze ścian Centrum Edukacyjno-Multimedialnego

Mural miał być inspirowany historią i kulturą miasta Piaseczno. Spośród ośmiu prac, które spełniły wymogi formalne konkursu, komisja pod przewodnictwem Renaty Zagożdżon, kierownik oddziału dla dorosłych biblioteki, zdecydowała, że najlepszy był projekt Marcina Czai. Artysta jest obecnie asystentem w pracowni malarstwa i rysunku pierwszego roku ASP w Krakowie, a na co dzień zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką projektową.
Cieszę się gdy w miejscach niezwykłych powstają rzeczy niezwykłe – powiedział podczas uroczystego odsłonięcia muralu burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz. – To miejsce nie tylko ciekawe, ale – mam nadzieję – również inspirujące. Wszystkie tego typu inicjatywy witamy z otwartymi ramionami.

Grzegorz Tylec

3 KOMENTARZE

  1. Czy ja dobrze widzę, że ten mural jest w środku budynku? Czy to w ogóle ma jakikolwiek sens? Przepalili kasę na totem to teraz trzeba było na mural wydać? Czy zarobili sami swoi?

  2. O ja pi..dolę! To taki miejscowy MIŚ. To jest nasz piaseczyński MIŚ. Niech nikt nie pyta ile ten MIŚ nas kosztował, bo to jest NASZ MIŚ!

  3. W cudowny mieście chyba już władza traci resztki rozumu jeśli go miała najpierw najpiękniejsze stojaki na rowery z logo miasta teraz piękny mural kto pytał ludzi którzy za to płacą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię