PIASECZNO Michał Dębski to grafik amator, który związany jest z regionem piaseczyńskim i od wielu lat zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki – malarstwem tradycyjnym (tempera), rzeźbą, rysunkiem i grafiką


Do 21 lipca w Domu Parafialnym Św. Anny w Piasecznie będzie można oglądać niezwykłe prace artysty. W twórczości Michała Dębskiego, a zwłaszcza w jego grafikach, dominują trzy główne tematy: utrwalanie architektury regionu (gdzie elementy realistyczne łączy z surrealistycznymi), wiara i historia Polski oraz – stanowiące najważniejszy element jego działalności artystyczne – abstrakcje.
– Tematyka moich prac zależy od nastroju – przyznał Michał Dębski. – Czasem, jak w cyklu „Figury i ornamenty”, tworzę zupełne abstrakcje, a czasem, jak w przypadku cyklu piaseczyńskiego, stawiam na mariaż rzeczywistości prawdziwej z wymyśloną.
Twórca wystawy zajmował się ponadto filmami animowanymi, tworzeniem komiksów satyrycznych, a nawet podejmował próby literackie. Od wielu lat pasjonuje się również fotografowaniem przyrody.
Sztukę Michała Dębskiego doceniono w powiecie piaseczyńskim. W bieżącym roku wydano bowiem ilustrowany jego grafikami, limitowany kalendarz „Piaseczno Miasto Magiczne”.
– Chwała artystom, że tak bardzo promują swój region – powiedziała na otwarciu wystawy Wisława Czarnecka-Koźlik z Grupy Piaseczno. – A mało kto jest tak związany z tą okolicą jak pan Michał. Jego prace są przy tym bardzo oryginalne i wymagają wiele precyzji.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię