Piaseczno mówi NIE niskiej emisji. Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

0

PIASECZNO Uczniowie klas VI – VII szkół podstawowych oraz II i III szkół gimnazjalnych, zamieszkujący gminę Piaseczno lub uczących się na tym terenie mogą wziąć udział w konkursie „Piaseczno mówi NIE niskiej emisji”, którego organizatorem jest Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.


Jaki jest cel konkursu?

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród lokalnej społeczności wiedzy na temat zjawiska niskiej emisji, co jest tym bardziej istotne, iż stopień zanieczyszczenia powietrza w Piasecznie, podobnie jak w większości polskich miast, jest niestety wysoki.

Zasady i przebieg konkursu

Konkurs „Piaseczno mówi NIE niskiej emisji” odbywać się będzie online za pośrednictwem strony internetowej http://grygminne.pl/piaseczno2017/, dzięki czemu uczestnicy nie będą zmuszeni do składania prac konkursowych w siedzibie organizatora. Na ww. stronie, począwszy od 26 września 2017 r. co tydzień będą publikowane zadania konkursowe. Przygotowano ich pięć, a każde wykorzystuje inne cechy uczniów, począwszy od pomysłowości i poczucia humoru, przez umiejętność obserwacji i bogactwo języka, aż po wiedzę merytoryczną. Uczestnik będzie mógł przystąpić do wszystkich zadań, bądź tylko do kilku wybranych. Rozwiązania będą przesyłane przez uczniów w formie plików elektronicznych (popularne formaty, np. doc, docx, pdf, jpg, tiff). Część rozwiązań zostanie przekazana do oceny jury, natomiast część będzie skierowana pod ogólnodostępne głosowanie, dzięki czemu to Internauci wytypują zwycięzców niektórych zadań.

Do głosowania można zachęcić przyjaciół, rodzinę lub użytkowników mediów społecznościowych. Na stronie konkursu znajdą się również rankingi uczestników informujące o liczbie punktów przyznanych za wykonanie poszczególnych zadań oraz o miejscu zajmowanym przez każdego z uczniów w klasyfikacji ogólnej konkursu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody

Uczestnik, który po zakończeniu konkursu w klasyfikacji ogólnej zajmie I miejsce otrzyma bon upominkowy o wartości 600 zł, II miejsce – 500 zł, a III miejsce – 400 zł. Bony będzie można zrealizować w jednej z popularnych sieci sklepów.

Co zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

Warunkiem udziału w konkursie jest złożenie do Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno (ul. Wojska Polskiego 54, 05 – 500 Piaseczno) wypełnionego i podpisanego zgłoszenia, którego wzór (wraz z regulaminem) można pobrać w siedzibie organizatora lub ze strony konkursu.

Uwaga: do konkursu zostanie dopuszczonych 30 osób, które jako pierwsze złożą wypełnione zgłoszenie. Na zgłoszenia czekamy do 15 września 2017 r. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Nieważne czy jesteś prymusem czy też ostatnio zaniedbywałeś szkolne obowiązki – do momentu rozstrzygnięcia konkursu uczestnicy identyfikowani są przy użyciu nicków (pseudonimów) i oznaczeń graficznych (avatarów). Ponadto na stronie konkursu znajdzie się wiele materiałów i informacji ułatwiających rozwiązanie nawet najbardziej wymagających zadań. Nie zwlekaj i już dziś zgłoś swoje uczestnictwo!

źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię