Piaseczno otrzyma 1 mln zł! Rozstrzygnięto konkurs na „Najbardziej odporną gminę”.

2

PIASECZNO Kilka dni temu ogłoszono wyniki rządowego konkursu szczepionkowego „Najbardziej odporna gmina” w kategorii dużych, średnich i małych gmin. W kategorii średnich gmin (30-100 tys. mieszkańców) triumfowało Piaseczno, w którym w pełni zaszczepiło się 65,1 proc. mieszkańców


Co ciekawe w ogólnopolskim rankingu wygrała Podkowa Leśna, w której to w pełni zaszczepiło się aż 70,2 proc. mieszkańców. W nagrodę na niewielka gmina z powiatu grodziskiego otrzyma od rządu aż 3 mln zł. W kategorii największych miast (powyżej 100 tys. mieszkańców) zwyciężyła Warszawa z wynikiem 68,7 proc. osób zaszczepionych, a wśród średnich – Piaseczno, w którym w pełni zaszczepiło się ponad 56 tys. osób (65,1 proc.).
– Jestem dumny z naszych mieszkańców – podkreśla burmistrz Daniel Putkiewicz dodając, że obecnie można szczepić się trzecią dawką przypominającą. Nagrody w wysokości 1 mln zł w tej kategorii otrzymają jeszcze Pruszków i wielkopolski Luboń. Jeśli chodzi natomiast o najmniejsze gminy, Polskę podzielono na 49 regionów. „Najlepsza” miejscowość z każdego z nich otrzyma 1 mln zł pod warunkiem, że zaszczepiło się w niej minimum 50 proc. mieszkańców. Rządowe nagrody zwycięskie samorządy będą mogły przeznaczyć na dowolny cel, pod warunkiem że będzie on związany z walką z COVID-19.

CZYTAJ TAKŻE:  Podwójny podbródek? ONDA sobie z nim radzi

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię