Piaseczno sportem stoi

0

PIASECZNO Sportowe podsumowanie minionego roku sportowego zostało, podobnie jak w poprzednich latach, podzielone na dwie części. Było to spowodowane, przede wszystkim, bardzo dużą liczbą osób, które zasłużyły sobie na wyróżnienie w kilku różnych kategoriach

Wszystkim obecnym na obu częściach gali przygrywał Stanisław Szczyciński – pianista z Zalesia Górnego, który jest również prezesem miejscowego klubu sportowego KS Hubertus. Tego wieczoru usłyszeć można było choćby różne wariacje na temat „We are the champions” – nieśmiertelnego przeboju grupy Queen czy też – podane instrumentalnie – piosenki z repertuaru Czesława Niemena bądź zespołu Abba.


– Dziękuję wam za to, że nie tylko macie w sobie siłę, upór i konsekwencję aby realizować swoją pasję, ale także za to, że reprezentujecie gminę Piaseczno i stanowicie wzór dla swoich rówieśników – powiedział, otwierając imprezę Daniel Putkiewicz, burmistrz Piaseczna. – Promujecie sportowy tryb życia, zasady fair-play – wszystkie te pozytywne emocje, które wiążą się ze sportem.


Po krótkim, sportowym podsumowaniu zbliżającej się do końca kadencji gminnego samorządu przyznano wyróżnienia w kategoriach: nadzieja sportowa, zawodnik, drużyna, stypendium (otrzymało je 84 zawodników), trener, działacz i sponsor. Najbardziej usportowioną szkołą w gminie została w 2023 roku Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piasecznie, do czego przyczyniło się mocno Szkolne Mistrzostwo Polski dziewcząt w piłce ręcznej, które wywalczyła drużyna kierowana przez trenera Zbigniewa Matraszka. Najlepszym klubem w młodzieżowej rywalizacji sportowej w gminie (103 punkty) był za to X Fight Piaseczno (kickboxing), a nagrody specjalne przyznano biegaczce SRS Kondycja Piaseczno Aleksandrze Płocińskiej i jej trenerce Renacie Sobiesiak-Paradowskiej oraz tancerce Julii Borowieckiej (Grawitacja Sport Academy) i jej trenerce Urszuli Strzeżek.


Galę umiliły widzom również pokazy tańca w wykonaniu tancerek z Akademii Tańca Paso, Grawitacja Sport Academy oraz cyrkowy show Martyny Majak. Szczególnym momentem było z pewnością przyznanie pośmiertnych wyróżnień dla niedawno zmarłych działaczy – prezesa MKS Piaseczno Jacka Krupnika i przewodnika po gminie Piaseczno Stanisława Hofmana. Szkoda jednak, że zapomniano przy tej okazji uczcić także minutą ciszy zmarłego na początku roku Sławomira Olesińskiego – wieloletniego kierownika drużyny LKS Jedność Żabieniec.


– Gala Sportu 2024 była okazją do podziękowania i docenienia wszystkich, którzy włożyli wiele wysiłku, pasji i determinacji w rozwój swoich umiejętności i zdrowego trybu życia – podsumowała imprezę Ewelina Wójcik, przewodnicząca komisji sportu w Radzie Gminy Piaseczno. – Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za reprezentowanie naszej gminy na arenie sportowej. Życzymy im dalszych sukcesów i satysfakcji z uprawiania sportu. Mamy nadzieję, że będą oni inspiracją dla innych, którzy chcą podjąć wyzwanie sportowe i poprawić swoją kondycję.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię