PIASECZNO W ubiegły piątek na stadionie miejskim odbyła się uroczysta gala podsumowująca wydarzenia sportowe ubiegłego roku. Podczas imprezy doceniono nie tylko wyróżniających się zawodników, ale także działaczy sportowych, sponsorów i trenerów

Imprezy podsumowujące wydarzenia sportowe poprzedniego roku odbywają się w gminie Piaseczno już od 9 lat. Na początku były to bale sportu, podczas których rozstrzygano plebiscyt na najlepszego sportowca, a od 2012 roku organizowane są w formie uroczystej gali. Najpierw kluby i rodzice zgłaszają kandydatów, zasługujących ich zdaniem na nagrody i wyróżnienia. W tym roku zgłoszenia przyjmowane były do 10 stycznia. Następnie specjalna komisja, w skład której wchodzą pracownicy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji (szefem komisji jest dyrektor GOSiR-u Marek Frącz) decyduje, komu przyznać nagrody. W tym roku rozdawano je w pięciu kategoriach. Dodatkowo przyznano trzy nagrody specjalne, które otrzymali wybitni, przechodzący na emeryturę trenerzy.

Gala z pompą

Podczas gali zostało wyróżnionych około 100 osób związanych ze środowiskiem sportowym

Tegoroczną galę poprowadzili Katarzyna Biernadska-Hernik oraz Tomasz Stoczyński, zaś o oprawę muzyczną zadbał zespół Manaus. Imprezę otworzył burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, który podkreślił, że sport nie tylko podnosi ogólną sprawność, ale również odmładza. Jako pierwsi zostali wyróżnieni najlepiej rokujący młodzi zawodnicy (kategoria Nadzieja Sportowa). W tym roku doceniono 15 sportowców reprezentujących bardzo różne dyscypliny, od piłki nożnej poprzez taniec, lekką atletykę i sztuki walki. Następnie nagrody otrzymali przedstawiciele szkół (ranking Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej za 2016 rok): SP im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym i Gimnazjum nr 1 w Piasecznie oraz wyróżniające się kluby sportowe: LUKS Trójka Piaseczno (kolarstwo), KS Laura Chylice (szachy) i KS Hubertus Zalesie Górne (badminton, łucznictwo). Podczas gali doceniono także działaczy sportowych – pamiątkowe statuetki otrzymało ich w sumie aż 19.

Najlepsi sportowcy

W tym roku utalentowani sportowcy otrzymali wyróżnienia, zaś ci, którzy odnieśli największe sukcesy – nagrody. W pierwszej kategorii doceniono 13 zawodników, zaś w drugiej – 19. – Tym razem nie przyznawaliśmy miejsc. Nagrodziliśmy wszystkich, którzy na to zasłużyli – mówi Katarzyna Kondraciuk z GOSiR-u.

19 zawodników otrzymało statuetki i nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe w 2016 roku

Tak duży i szybki rozwój piaseczyńskiego sportu nie byłby możliwy również bez sponsorów i trenerów. Dlatego także oni zostali docenieni, odbierając podziękowania i pamiątkowe statuetki. W tym roku nie było wyróżnień drużynowych. Jedynym wyjątkiem były młode koszykarki, które zakwalifikowały się do półfinałów Mistrzostw Polski U-14. Na zakończenie przyznano także trzy nagrody specjalne, które otrzymali wybitni, odchodzący na emeryturę trenerzy: Leszek Nowacki (tenis stołowy), Tadeusz Rudnicki (piłka nożna i hokej) oraz Janusz Jakóbczak (pływanie). – Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym – mówił w podsumowaniu oficjalnej części gali burmistrz Zdzisław Lis podkreślając, że sponsorem większości działań i inicjatyw sportowych na terenie miasta i okolicznych miejscowości jest gmina Piaseczno. Jednym z podejmowanych działań jest przyznawanie wyróżniającym się zawodnikom stypendiów sportowych, na które zarezerwowano w budżecie 250 tys. zł. W tym roku będzie otrzymywać je 59 sportowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię