Piaseczno stoi! Korki sparaliżowały ulice

19

PIASECZNO – Wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na Chyliczkowskiej zadziałało jak bomba z opóźnionym zapłonem. Zaczął się rok szkolny, przybyło samochodów i miasto jest sparaliżowane – skarży się nasz Cztelnik Krzysztof. Na korki wpływ może mieć także rozpoczęcie remontu ul. Żytniej

Ulica Jana Pawła II stoi w korku już od Mleczarni. Od dziś zapowiadano zamknięcie skrzyżowania ul. Jana Pawła z ul. Żytnią. Kierowcy objeżdżają korzystając z ul. Danuty Siedzikównej „INKI” (dawniej Kruczkowskiego) oraz ul. Pomorskiej lub jadąc w drugą stronę ul. Dworcową, Stołeczną, Pomorską i „Inki”.
– Od Inki do Stołecznej (722) tworzy się korek – informuje kierowca Grzegorz.
Dotarły do nas jednak informuje, że w tej chwili ul. Jana Pawła II jest jeszcze przejezdna.
– Prace prowadzone są na ul. Żytniej, ale Jana Pawła II można przejechać – napisała do nas Czytelniczka Anna.
Na dwukierunkową Chyliczkowską trudno włączyć się do ruchu mieszkańcom osiedli, którzy dojeżdżają ul. Królewskiej Lipy i chcą skręcić w lewo.
– Odważniejsi wymuszają pierwszeństwo, mniej zdecydowani czekają na uprzejmość kierowców jadących Chyliczkowską – mówi nasza Czytelniczka Anna.
Na duże utrudnienia narzekają także kierowcy jadący drogą krajową nr 79 od strony Góry Kalwarii.
– Była godzina 5:40, a korek ciągnął się już od straży – napisał do nas rano Dominik. – Ciekawe co będzie tam się działo w godzinach szczytu?
– W szczycie stoi się już od Żabieńca! – denerwuje się Lucyna. – Tam zawsze były korki, ale po remoncie skrzyżowania z Chyliczkowską jest jeszcze gorzej.
A Wy z jakimi problemami komunikacyjnymi spotykacie się w godzinach porannego szczytu?

Adam Braciszewski

19 KOMENTARZE

 1. Wczoraj Jana Pawła była jeszcze otwarta,a miasto się korkowało np.Wojska Polskiego dojazd do niej od strony Puławskiej czyli Kusocińskiego

 2. HA! HA! W takim wypadku trzeba kupić dwa bilety 90-minutowe, aby dojechać 709 do Warszawy i wyjść tak z 3h wcześniej… Tym sposobem z uwagi na II strefę bilet/y do Warszawy kosztują: normalny: 14 zł, ulgowy: 7 zł. Czyli II strefa razy dwa… Nie poruszając już tematu ile taki dojazd zajmuję (szczególnie w godzinach szczytu), mamy rewelacyjne rozwiązanie od Gminy Piaseczno – Warszawa+. W Konstancinie i kilku innych miastach nie mają takiego problemu… Może teraz pora na buspas Dworcowa – Jana Pawła II – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Puławska 😀 Swoją drogą ciekawe co się rano będzie działo na PKP w i tak już zatłoczonych
  pociągach…

 3. Ksawery Gut przekonywał że dwukierunkowa Chyliczkowska jest dobrym rozwiązaniem. Zapamiętajcie to imię i nazwisko. Wybory samorządowe się zbliżają.

  • hahaha a dzien później Wojska Polskiego zablokowana w stronę Zalesie Dolnego. To pewnie też wina dwukierunkowej chyliczkowskiej hahahahaha
   rozumiem, ze chcecie wygrac wybory samorzadowe ale ta chyliczkowska to juz jedst nudna…
   Na początku września korki są wszędzie. Dwukierunkowa chyliczkowska to b., dobry pomysł – jest w koncyu bezpieczny zjazd na cmentarz a wracając z cmenatrza nie tzreba jechac przez konstancin zeby nie utknąc w korku. Jest super wjazd do miasta W KOŃCU! Po tylu latach urzędowania róznych osób ktoś poszedł po rozum do głowy, chyba z GDDKiA. A na wylocie z Piaseczna zawsze był korek. Ale moze można podregulować nową sygnalizację, żeby go zmniejszyć? To jest ogroimne skrzyżowanie więc też nie oczekujmy cudów . No chyba że połowa przyjezdnych do Piaseczna zmienić adres zamieszkania…
   Nie zgadzam sie, ze sktręt w lewo w Chyliczkowską jest niepotrzebny. Zawsze kilka aut z niego korzysta, ale może trzeba skrócić tam światła, a wydłuzyć dla jadących od strony G óry Kalwarii do Warszwy?

   • Weź sobie na wstrzymanie może przestaniesz popuszczać. W nosie mam z jakiej opcji politycznej jest pan Gut. Za to faktem jest że jego działania są nieudolne. Każdy remont w tej gminie jest koszmarem dla mieszkańców. Nawet głośniki są krzywe. Więc możesz sobie spiewac psalmy na cześć patałachów z urzędu jednak nie zmienia to faktów które mieszkańcy widzą na każdym kroku.

 4. Droga 79 jest nie przejezdna skręt w Chyliczkiwska w stronę Piaseczna jest pusty a prosto na Waw i w prawo na Konstancin jest zakorkowany

 5. To co pisze Michal było mówione na spotkaniach , ze skręt w Chyliczkowska w stronę Piaseczna jest nie potrzebny, ale władze Powiatu wiedza lepiej. Można było lepiej wykorzystać zainwestowane pieniądze .

 6. Brawo KWACHU. W końcu głos rozsądku w tym całym zamieszaniu. Każdy by chciał mieć super drogi i super dojazd do pracy bez korków i innych atrakcji ale niestesty te czasy już za nami. Chyliczkowska z obecnym rozwiązaniem jest i tak lepsza niż było poprzednio. Bo kto jeszcze rok temu czy pół roku temu jeździł w tamtym rejonie wie o czym mowię. Poczekajmy na zakończenie tych wszystkich remontów i dopiero wtedy oceniajmy. Pozdrawiam wiecznych malkontentów i szerokości na Chyliczkowskiej?

 7. Ja nie widziałem problemu żeby z Konstancina wjechać do Piaseczna. W lewo i pierwsza w prawo. Oczywiście skręt w lewo jest zawsze problematyczny szczególnie jeżeli brakuje skrętu bezkolizyjnego ale to kwestia świateł.
  A jak już przy światłach jesteśmy to niech ktoś ogarnie ten burdel na Chyliczkowskiej bo te światła działają tragicznie. Jest ogromna przerwa kiedy NIKT nie jedzie. Wszystkie kierunki stoją i marnują paliwo.

  A remont tej Żytniej to w ogóle jakaś kpina i żenada jest. Brak tabliczek informacyjnych, brak wytyczonego objazdu. To jakaś chora samowolka jest. Debil który się podpisał pod tym remontem powinien dostać mandat tak samo jak firma budowlana. Nie można zamknąć ulicy bez tablicy informacyjnej a ta powinna być na przed skrzyżowaniem z Kruczkowskiego. Bo to ostatni moment na objazd. To samo z drugiej strony. Powinien być zakaz skrętu w lewo przy mleczarni i tablica że droga zamknięta na czas remontu.

  I jeszcze brudasy z budowy świnią drogę błotem,nie sprzątają i na drodze jest tona błota i piachu. Strażnicy miejscy powinni karać za syfienie ulicy. Przecież to niebezpieczeństwo stwarza. Ale oczywiście Straż Miejska jest tylko od nic nie robienia i inkasowania wypłaty darmozjady. Codziennie mandat i się firma budowlana nauczy czyścić koła ciężarówek zanim wyjadą z placu budowy. W każdym normalnym kraju się ciężarówką myje koła i błotnik żeby nie wywozić błota z budowy. Tylko w Polsce jak zawsze brud i syf na drodze obok budowy albo obok składów budowlanych.

  Rozumiem remonty ale nie rozumiem terminów tych remontów. Ki debil robi to we wrześniu? Dlaczego remont tej ulicy nie mógł zbiec się z remontem przejazdu kolejowego? Przecież wiedzieli kiedy zamkną przejazd i to był idealny moment do takiego remontu? Czemu za takie decyzje zawsze odpowiada jakaś lebiega intelektualna która nie ma za grosz wyobraźni i zapewne nie jeździ po Piasecznie samochodem. A jak jeździ to tym bardziej powinni ją usunąć za bycie podwójną lebiegą. Nie dość że innym robi pod górkę to jeszcze sobie.

 8. Ciekawe ilu z komentujących poszło dziś do UMiG Piaseczno dyskutować na temat zabudowy Nadarzyńskiej w niedalekiej przyszłości. Potem trwoga i do Boga..tfu..na Fejsa ?

 9. 06.09.2018
  Remont mostu na Chyliczkowskiej = korek do Piaseczna po Chylice nad ranem
  Remont 721 – Okulickiego i wahadło na skrzyżowaniu z Julianowską = rano korek do Piaseczna sięgający po Konstancin !!!

  Ciekawe kiedy ludzie pójdą z widłami posprzątać w Ratuszu… pewnie nigdy, bo kredyty gonią 🙁

 10. Zapomniałem dodać, że Droga na Kierszek też wahadło, bo jakąś kanalize czy wodę ciągną… dziury, kamienie i korek… generalnie co rok jest gorzej i brak pomysłów jak to rozwiązać…

  Za to powstaje ścieżka rowerowa na zimę za miliony wzdłuż puławskiej będzie jak znalazł.

  • Ścieżka to Warszawa Ursynów. Mnie martwi brak koordynacji ws remontów na linii wojewoda-starosta-burmistrzowie. I mamy armagedon komunikacyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię