Piaseczno w gronie 10. najlepszych samorządów

2

PIASECZNO Gmina Piaseczno po raz kolejny znalazła się w czołówce najlepszych samorządów w Polsce. W 12. edycji rankingu Perły Samorządu 2024 organizowanego przez “Dziennik Gazetę Prawną” zostaliśmy wyróżnieni zajmując 5 miejsce i znaleźliśmy się w gronie 10. najlepszych samorządów w kategorii gmin miejsko-wiejskich.

 

Ranking Perły Samorządu powstaje w oparciu o bardzo szczegółową, liczącą ponad 90 pytań ankietę, która dotyczy sytuacji finansowej gminy, realizowanych inwestycji, obsługi mieszkańców przez urząd, działań podejmowanych m.in. w zakresie ochrony środowiska, edukacji, kultury, zdrowia, rozwoju przedsiębiorczości, pozyskiwania inwestorów czy środków zewnętrznych. Kapituła konkursu, w oparciu o zgromadzone dane, porównuje samorządy, sprawdza postęp w stosunku do lat ubiegłych i w ten sposób tworzy ranking.

Piaseczno utrzymuje się w ścisłej czołówce od pierwszej edycji tego rankingu. Cieszę się, że mam przyjemność kierować samorządem w Piasecznie. Wspólnie zmieniamy Piaseczno na lepsze, co zauważają i doceniają również podmioty zewnętrzne. Takie wyróżnienia bardzo nas motywują i zachęcają do dalszej pracy dla dobra mieszkańców – mówi burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.

Nagrodę dla Gminy Piaseczno odebrał burmistrz Daniel Putkiewicz, podczas Kongresu Perły
Samorządu, który odbył się w Gdyni w dniach 23-24 maja 2024 roku.

 

Biuro Promocji i Kultury

2 KOMENTARZE

  1. Czyżby kolekcjonowanie nagród, dyplomów i pucharów przeszło z byłej wójt Lesznowoli na burmistrza piaseczna? Poza wkurzaniem mieszkańców i marnowaniem na to czasu i pieniędzy to nic nie daje.

  2. Panie Marku, czy poza wylewaniem żalu w internecie i marnowaniem na to czasu, robi Pan jakieś rzeczy, które rzeczywiście coś dają?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię