Piaseczno w podróży – kolejna debata strategiczna gminy Piaseczno

0

PIASECZNO W czwartek 23 marca 2023 r. odbędzie się już trzecia z cyklu siedmiu debat w ramach pierwszego etapu konsultacji dotyczących prac nad Strategią Rozwoju Gminy Piaseczno do roku 2040. Spotkanie będzie poświęcone tematyce szeroko rozumianej komunikacji i transportu.

Gmina Piaseczno pracuje nad przygotowaniem dokumentu, który nakreśli kierunki rozwoju do 2040 roku. Prace nad Strategią Rozwoju Gminy prowadzi dr hab. Wojciech Dziemianowicz, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. W marcu i kwietniu realizowany jest cykl siedmiu debat strategicznych, podczas których eksperci przedstawiają zagadnienia związane z określonymi obszarami tematycznymi. Spotkania są transmitowane online i mają charakter prekonsultacji. Zachęcamy do ich śledzenia i aktywnego udziału. Jesienią zaplanowane są konsultacje społeczne projektu Strategii, który eksperci przygotują m.in. w oparciu o informacje pozyskane w trakcie debat strategicznych.

Trzecia z debat zaplanowana jest na czwartek 23 marca 2023 r. o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5. Spotkanie będzie można śledzić również w internecie: Gmina Piaseczno/Facebook.

Tematem debaty „Piaseczno w podróży” będzie szeroko rozumiana komunikacja i transport. Jak będzie się zmieniać układ drogowy i zainteresowanie poszczególnymi środkami transportu? Jak powinien być zorganizowany transport publiczny, by mieszkańcy chętnie z niego korzystali? Jakie przyjąć rozwiązania infrastrukturalne i komunikacyjne? Ekspertem w tej debacie będzie dr Michał Wolański z SGH, specjalista od wielu lat zajmujący się kompleksowo zagadnieniami komunikacyjno-transportowymi.

 

Biuro Promocji i Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię