Piaseczno z drużyną futsalową

0

PIASECZNO Futsal to piękna dla oka, regularnie zwiększająca swą popularność odmiana piłki nożnej. Mecze w ramach tej dyscypliny obfitują w piękne, ekwilibrystyczne zagrania techniczne i dynamiczną, emocjonującą grę. Już od zbliżającego sezonu dyscyplina ta zawita również do Piaseczna

Warto podkreślić, że futsal na Mazowszu dopiero się rozwija. Dość powiedzieć, że w dotychczasowej historii jeszcze nigdy nie udało się zespołowi z naszego województwa awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej – Ekstraklasy. W najbliższym czasie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o utworzeniu grupy mazowieckiej drugiej ligi futsalu. W tych rozgrywkach swojego przedstawiciela będzie miało również Piaseczno.
Karol Zakrzewski znany jest w środowisku piłkarskim między innymi jako założyciel futsalowego zespołu Atlas Warszawa czy w szczególności IFT – Individual Football Trainings. Dzięki współpracy z nim liczne grono zawodników rozwinęło swoje kariery na tyle, że zostało zauważone przez grono klubów z piłkarskiej Ekstraklasy. Obecnie odpowiada on za budowę drużyny Akademii El Pistolero w Piasecznie – drugoligowej drużyny futsalu. Nikt w drużynie nie kryje, że cele są ambitne. W ciągu najbliższych dwóch, czterech sezonów – wzorem stanowiącego fenomen ostatnich lat Acana Orła Jelcz-Laskowice – włodarze zespołu chcą doprowadzić go do futsalowej Ekstraklasy. Cel, w szczególności biorąc pod uwagę potencjał jaki drzemie w mazowieckim futsalu, jest jak najbardziej realistyczny.
Obecnie trwa nabór do zespołu prowadzonego przez Karola Zakrzewskiego, a wszyscy chętni zawodnicy są zapraszani do zgłoszeń. Akademia El Pistolero treningi przygotowujące do ruszającego w listopadzie sezonu rozgrywkowego rozpoczyna 15 sierpnia. Szerszych informacji udziela sam trener, z którym kontaktować się można mailowo – futsal@elpistolero.pl.

Grzegorz Tylec

 

Obiecujemy świetne widowiska

Z Karolem Zakrzewskim, trenerem Akademii El Pistolero, rozmawia Grzegorz Tylec

W naszym województwie futsal nie należy, jak dotąd, do szczególnie popularnych dyscyplin…

Mazowieckie to największe województwo w Polsce. Dlatego dziwi, że dotychczas jako jedno z niewielu nie posiadało rozgrywek drugiej polskiej ligi futsalu, tylko jedną drużynę w pierwszej lidze futsalu i żadnej w Futsal Ekstraklasie. Potencjał jest przecież ogromny. Corocznie przyjeżdża do Warszawy wielu studentów z Polski, jak i z różnych zakątków Europy, gdzie futsal jest dyscypliną znaną i lubianą. Powstają coraz to nowe hale sportowe, a klimat w Polsce sprzyja aby latem grać na trawie, a zimą trenować futsal.

Skąd wziął się pomysł na drużynę futsalu w Piasecznie?

Stworzenie praktycznie od podstaw seniorskiej drużyny futsalowej, która od początku postawi na profesjonalizm, to na pewno wyzwanie. Jednak aby dyscyplina ta mogła się zadomowić na Mazowszu, trzeba podjąć trud. Futsal jest dyscypliną widowiskową. Gra na małej przestrzeni, świetne umiejętności techniczne zawodników oraz niuanse taktyczne sprawiają, że dla kibica sport ten jest atrakcyjny, czasem wręcz porywający. Ciężko przekonać kibica, który do tej pory nie widział futsalu na własne oczy, aby zawitał na mecz. Jednak po pierwszym spotkaniu wielu kibiców zaczyna regularnie bywać i śledzić te rozgrywki.

Macie bardzo ambitne plany. Z czego one wynikają?

El Pistolero to akademia która wzoruje się na hiszpańskich wzorcach szkoleniowych. Z tego powodu nie mogło zabraknąć u nas wszechobecnego na półwyspie Iberyjskim futsalu. Pierwszym krokiem jest zbudowanie profesjonalnej drużyny futsalowej, której celem nie będzie gra tylko w drugiej polskiej lidze fustalu. Celem jest stworzyć organizacyjnie i sportowo drużynę, która za parę lat będzie walczyć o najwyższe trofea w polskim futsalu. Będzie to także fundament do zbudowania futsalowej akademii. Chcemy, aby młodzi futsaliści mieli dodatkową motywację i widzieli cel ciężkich treningów w postaci dołączenia do drużyny seniorów.

Z jakich zawodników będzie się składać zespół?

Drużynę seniorów w pierwszej fazie zbudujemy z zawodników, których grę znamy z różnych lig środowiskowych czy rozgrywek playareny. W przyszłości jednak zamierzamy stawiać głownie na wychowanków naszej akademii. Obecnie zapraszamy ambitnych zawodników, którzy czują że gra na hali i na małej przestrzeni jest ich mocną stroną. Nie odwracamy się od doświadczonych graczy i miło witamy młodych piłkarzy, którzy chcieliby razem budować tę drużynę. Poza zawodnikami zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy do współpracy w każdym aspekcie sportowym i organizacyjnym. Kibicom możemy obiecać pełen profesjonalizm, świetne widowiska i dodatkowe atrakcje podczas meczów i turniejów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię