Piaseczno z szansą na awans

0

PIŁKA NOŻNA, A KLASA Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 trzeciej grupy warszawskiej A klasy

MKS II PIASECZNO (2. miejsce, 27 punktów) – To była z pewnością udana runda dla drugiego zespołu biało-niebieskich, który szczególnie dobrze prezentował się zwłaszcza na swoim boisku, gdzie wygrał pięć spotkań i odnotował tylko jeden remis (dość niespodziewane 1:1 w konfrontacji z UKS Tarczyn). I choć na wyjazdach nie zawsze było już tak różowo, to jednak należy zwrócić uwagę na pewne zwycięstwo z potencjalnie najgroźniejszym (oprócz praktycznie pewnej swego Polonii) rywalem w walce o ligę okręgową – City Wilanów aż 3:0.

PERŁA II ZŁOTOKŁOS (6. miejsce, 21 punktów) – Szósta lokata przed rundą rewanżową z pewnością nikogo w klubie ze Złotokłosu nie martwi. Zespół prezentował się solidnie, ale – co ciekawe – lepiej punktował na boiskach rywali, przegrywając tam tylko jedno spotkanie z Piasecznem, a w pozostałych meczach… odnosząc komplet zwycięstw. Jeśli tylko Perła poprawi formę w meczach u siebie, to może być raczej pewna miejsca w pierwszej połówce tabeli.

FC LESZNOWOLA (7. miejsce, 18 punktów) – Lesznowola grała jesienią w kratkę, odnotowując najwięcej, bo aż sześć, remisów ze wszystkich zespołów występujących w trzeciej grupie warszawskiej A klasy. Nie jest więc przypadkiem, że zespół znajduje się dokładnie w połowie ligowej stawki, przez co nie grożą mu raczej ani awans, ani spadek. Lesznowola potrafiła zaskoczyć zarówno pozytywnie – np. wygrywając u siebie z Piasecznem 3:2, jak i negatywnie, ulegając – nie najmocniejszej w tym sezonie – Jedności Żabieniec.
UKS TARCZYN (10. miejsce, 15 punktów) – Ekipa z Tarczyna kilkukrotnie udowodniła, że jest w stanie skutecznie postawić się potencjalnym faworytom. UKS nie przegrał ani w Złotokłosie, ani w Piasecznie, pokonał u siebie zdecydowanie Jedność (4:1), co pokazuje, że w tej chwili jest solidnym ligowcem mającym dość pewne miejsce w środku ligowej stawki.

JEDNOŚĆ ŻABIENIEC (11. miejsce, 14 punktów) – Dla klubu mającego ambicje walczyć o awans do okręgówki jesień rozgrywek 2020/2021 z pewnością nie była rundą marzeń. Choć Jedność sporo strzelała, to także i dużo traciła, czego najlepszym przykładem był „szalony” mecz z City Wilanów, przegrany ostatecznie 6:5. Władze klubu, niezadowolone z wyników i gry zespołu, podjęły decyzję o zmianie trenera w przerwie zimowej. Czas pokaże jaki to będzie miało wpływ na postawę Jedności na wiosnę.

WALKA KOSÓW (14. miejsce, 2 punkty) – Zaledwie dwa remisy jesienią i 11 – niekiedy bardzo wyraźnych – porażek sprawiają, że Walka wydaje się być murowanym kandydatem do spadku z ligi. Drużyna prowadzona przez Rafała Wiśniewskiego musiałaby zacząć rundę rewanżową w zupełnie innym stylu i zmienić wiele w swojej grze żeby mieć realne szanse na utrzymanie.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię