Piaseczno zrobiło się zielone

9

PIASECZNO W sobotę od godziny 19 Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Przystanek Kultura oraz budynek miejskiego ratusza zostały symbolicznie podświetlone na zielono – wszystko to w geście solidarności z cierpiącymi ludźmi na granicy polsko-białoruskiej

Inicjatorką wydarzenia, które odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji Matki na Granicy, była Dorota Cichocka-Zawada. Mieszkańcy Piaseczna, którzy nie zgadzają się na cierpienia ludzi, a zwłaszcza dzieci, wyrazili pod ratuszem i urzędem gminy swój milczący protest przeciwko ludzkiej krzywdzie.

– Niech cała Polska, każdy dom i budynek publiczny zaświecą 6 listopada o godzinie 19, przez godzinę, zielonym światłem. Dajmy migrantom i uchodźcom jasny sygnał, że nie jesteśmy obojętne, obojętni, gdy na granicy naszego państwa z Białorusią łamane są prawa człowieka – zapraszały do udziału w wydarzeniu Matki na Granicy.

CZYTAJ TAKŻE:  Wpadło 14 rowerzystów, wynik policyjnej kontroli z powietrza

Piaseczno, jak się okazało, nie pozostało obojętne na ten apel.

Tyl.

9 KOMENTARZE

 1. Może ta garstka ludzi przygarnie po jednej rodzinie tych 'imigrantow’ i będzie to na pewno lepsze niż zielona lampka w oknie …

 2. Najprawdopodobniej nikt poza organizatorami tej akcji – nawet, jak zauważył, że budynki są podświetlone i skonstatował, że zwykle nie są – nie wiedział, o co chodzi.

  Zielone – jeśli już się z czymś komuś kojarzy – to raczej z ekologią lub PSL-em.

  Cała ta akcja jest więc tak „kulą w płot”.
  Gdyby jednak jej organizatorzy zechcieli posłuchać „dobrej rady” (Hellraiser – wujek „Dobra Rada”, hehe), to sugeruję, żeby na tych budynkach użyteczności publicznej wyświetlili dostępne w sieci filmiki , obrazujące to, co się dzieje na polsko-białoruskiej granicy” – ot taki, np., jak to polskie służby wpychają tzw. nielegalnych migrantów na ogrodzenie z drutu żyletkowego, dzieci kobiety przy tym wrzeszczą i wyją z rozpaczy, faceci z godnością cierpią, chociaż im żylety ubrania i ciała szarpią….

  Nasz wieszcz pisał: „gwałt niech się gwałtem odciska”.
  Księga kapłańska Kpł 24, 16: Także jeźliby kto zabił jakiegokolwiek człowieka, śmiercią umrze.
  Księga Powtórzonego Prawa 19, 21: A nie sfolguje oko twoje; gardło za gardło, oko za oko, ząb za ząb, ręka za rękę, noga za nogę będzie.

  Ergo: jeśli ktoś chce działać skutecznie, ma prawo stosować równie brutalne metody, jak sprawcy inkryminowanej niegodziwości.

  Jeśli Matki na Granicy chcą działać skutecznie, to podświetlanie na zielono i jakaś pikietka, której nikt nie zauważy (a nawet jak zauważy, to i tak się nie zainteresuje i nie będzie wiedział, o co chodzi) mogą posłużyć paniom matkom tylko do poprawienia własnego samopoczucia, a nie do zrobienia czegoś dobrego dla tzw. migrantów.

  Żeby cokolwiek osiągnąć, trzeba użyć metody uderzeniowej. Nie namawiam do tworzenia jakichś bojówek, które aktywnie zwalczałyby poczynania naszej „wadzi” i jej służb na granicy w stosunku do imigrantów. Ale wyświetlanie obywatelom filmików, pokazujących, jak nasza katolicka, europejska i krzewiąca na całym świecie prawa człowieka władza oraz jej najemnicy, wyznający zapewne te same wartości, traktują „niepolaków’ na granicy i w jej pobliżu, jest jak najbardziej zasadne.

  Jest wtedy szansa, że ktoś to zauważy.
  Jest nawet szansa, że kogoś to wzruszy i pobudzi do myślenia.
  Przy tym wszystkim pozdrawiam oczywiście uczestników akcji Matki na Granicy.
  Jak się trochę zradykalizujecie i zaczniecie robić coś, co może realnie wpłynąć na rzeczywistość, to może nawet dołączę. Ten zamaskowany, zakapturzony facet przedstawiający się jako Hellraiser to prawdopodobnie będę ja 😉

 3. Ciekawe kto zapłaci za dodatkowe oświetlenie. Sadzę, ze po raz kolejny burmistrz lansuje się za nasze pieniądze. Obecnie naszym zadaniem jest obrona granicy UE i nikt na s z tego jak na razie nie zwolnił. Zadziwiające jak ponoć proeuropejska partia chce otwarcia granicy.

 4. Proszę wziąć do siebie pod dach biednych imigrantów a nie stać i robić idiotów z siebie;)
  Z drugiej strony, od przekraczana granicy jest przejście graniczne gdzie możne legalnie przejść zameldować się u nas żyć legalnie.
  Ale nie ma to jak robić sensacje.
  Przecież oczywiste jest gdyby rząd puścił uchodźców to szczekalibyście że zrobił źle i kto ich będzie utrzymywał.
  Z następnej strony dużo Wam płacą za manifesty? Bo wiem że w Wa-wie można sporo zarobić na tym;)

 5. Rozumiem, że.tp gest solidarności z cierpiącymi na granicy żołnierzami i funkcjonariuszami Straży Granicznej, którzy od miesięcy muszą znosić napór fali islamskiej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię