Minęły pierwsze trzy miesiące działalności portalu PiasecznoNEWS.pl. Przez ten czas zaproponowaliśmy Wam ponad tysiąc tekstów i ponad 10 tys. zdjęć. Doceniliście naszą pracę – uzyskaliśmy blisko milion odsłon, a na Facebooku ponad 10 tys. polubień


PiasecznoNEWS.pl to lokalny portal jakiego jeszcze nie było. Nasze ambicje i nakład pracy są ogromne – staramy się nie tylko gromadzić w jednym miejscu wszelkie lokalne informacje, ale także tworzyć autorskie teksty i publikować unikalne fotografie, których nie znajdziecie nigdzie indziej.

Gorące newsy, sprawy ważne dla mieszkańców

Docieramy do miejsc zdarzeń, na bieżąco informujemy o wypadkach, pożarach – reagujemy na Państwa zgłoszenia i podejmujemy interwencje w sprawach ważnych dla mieszkańców naszego regionu. Nasz portal to nie tylko newsy, ale i dłuższe, reportażowe teksty – często wymagające dużego nakładu pracy, czasu i poniesionych środków. Obserwując statystyki widzimy jednak, że nasz wysiłek ma sens. Wbrew obiegowym opiniom i badaniom wskazującym na niski poziom czytelnictwa, nasze teksty są czytane – także te dłuższe i bardziej wymagające.
W ciągu pierwszych trzech miesięcy najbardziej poczytnym tekstem okazał się „Dwa lata więzienia dla strażaka”, w którym opisaliśmy tragiczny wypadek drogowy oraz kontrowersyjny wyrok, jaki zapadł w jego sprawie.

Uczymy się i liczymy na Waszą pomoc

Sukces naszego portalu nie byłby możliwy gdyby nie aktywność mieszkańców. Wiele podejmowanych przez nas tematów zawdzięczamy Waszym zgłoszeniom. Coraz częściej przesyłacie nam zdjęcia i informacje na tematy ważne i warte nagłośnienia. Wytykacie nam też błędy – od pozornie niewiele znaczących literówek, po merytoryczne pomyłki. Krytykę przyjmujemy z pokorą, za wszystkie uwagi serdecznie dziękujemy i korzystając z technicznych możliwości internetowych błyskawicznie je uwzględniamy i nanosimy poprawki.

Internetowe pasożyty

Publikowanie w internecie to nie tylko blaski, ale i cienie. Notorycznie jesteśmy okradani z publikowanych informacji – szczególnie celuje w tym jeden z atrapowych portali, który w pół godziny potrafi przekopiować efekt naszej wielogodzinnej czy nawet wielodniowej pracy, bez powoływania się na źródło i bez żadnego poszanowania praw autorskich. To jednak nas nie zraża, bo skoro ktoś idzie po naszych śladach to znak, że to my jesteśmy liderem.
– Nie przejmuj się tato, każdy drapieżnik ma jakieś pasożyty – skwitował mój 11-letni syn, gdy na konkurencyjnym portalu dostrzegłem kolejny tekst napisany na podstawie mojego.
Bywa, że zgłaszacie gdy na innych stronach znajdziecie nasze zdjęcia czy nawet całe skopiowane artykuły. Reagujecie oburzeniem i piszecie „walczcie o swoje!”. Tam gdzie to możliwe interweniujemy, bywa jednak, że machamy ręką i po prostu idziemy dalej – pisząc kolejne teksty i starając się uatrakcyjnić nasz portal. Sentencję mojego syna zapisałem, wydrukowałem i powiesiłem na ścianie nad biurkiem. Ilekroć na nią spojrzymy poprawia nam się humor.

Nasz wspólny portal

Czekamy na Wasze uwagi i sugestie, propozycje tematów i krytykę. Pracujemy siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
– Jesteście świetni, każdy dzień zaczynam od kawy i przeglądania naszego portalu – chwaliła nas kilka tygodni temu jedna z naszych Czytelniczek. Bardzo nas ta pochwała ucieszyła, nawet nie z powodu zapewnienia o naszej „świetność” (bo do niej nam jeszcze dużo brakuje), ale z powodu określenia portalu jako „nasz”, a nie „wasz”.
To jest nasz główny cel. Chcemy by PiasecznoNEWS.pl stał się portalem mieszkańców powiatu piaseczyńskiego. Takim, na którym będziecie nie tylko znajdować lokalne informacje, ale także wspólnie z nami je tworzyć.
Zapraszamy również do współpracy firmy zainteresowane reklamą. Stworzyliśmy dla Was bardzo atrakcyjną i zróżnicowaną ofertę, której na naszym lokalnym rynku jeszcze nie było.
Pierwsze trzy miesiące za nami! Czeka nas ogrom pracy i kolejne wyzwania. Dziękujemy za lekturę i zachęcamy do kontaktu i zgłaszania propozycji tematów.

Kamil Staniszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię