PIASECZNO Po raz 25 harcerze z całej Polski dotarli na piękną ziemię województwa dolnośląskiego, aby uczestniczyć w jubileuszowym Rajdzie „Granica”. Wśród ponad 1000 harcerzy, przemierzających szlaki sudeckie, znalazła się 15-osobowa reprezentacja Hufca Piaseczno.


Już po raz drugi, w rajdzie wzięła udział 53 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Po Horyzont”. Wraz z setką harcerzy przybyłych m.in. z Dęblina, Żnina, Nowego Targu, Wrocławia, Warszawy tworzyli Trasę nr IX.

Szklarska Poręba tym razem przywitała harcerzy deszczem, który z krótkimi przerwami towarzyszył im przez 3 dni. Na szczęście zaczynał padać, podczas pokonywania ostatnich odcinków tras.

Tak jak i w zeszłym roku tak i teraz program przygotowany przez komendę Trasy IX był bardzo atrakcyjny. W Żelaznym Tyglu harcerze poznali sposoby wydobywania złota oraz wykonali wielobarwne bransoletki, wjechali wyciągiem krzesełkowym na Szrenicę, malowali urocze schronisko Szwajcarka i zdobyli szczyt Sokolnik.

Wieczorne spotkania z harcerzami z drużyn Nieprzetartego Szlaku upływały wśród pląsów, piosenek, anegdot i wspomnień. W sobotę po kolacji wszyscy zgromadzili się na uroczystej Mszy Św. celebrowanej przez kapelana ZHP. Wieczór zakończono Koncertem, gdzie nie tylko śpiewano z wykonawcami ale również i tańczono.

Niedzielny uroczysty apel, urodzinowy tort oraz pamiątkowe zdjęcie wieńczyło jubileuszowy Rajd Granica.

źródło: piaseczno.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię