Piaseczyńscy kickboxerzy walczyli w Chorwacji

0

PIASECZNO KICKBOXING Udział w Pucharze Europy w Kickboxingu był w tym roku pierwszym poważniejszym wyzwaniem dla zawodników X Fight Piaseczno

Po dwóch dniach rywalizacji udało się ostatecznie przywieźć z Zagrzebia cztery medale, choć przy odrobinie szczęścia mogło ich być więcej. Samo dojście do podium było już jednak nie lada wyczynem – zwłaszcza że w zawodach wzięło udział aż 1700 kickboxerów z 30 europejskich krajów.

W pointfightingu po brąz sięgnął Adam Bachman, który – żeby tego dokonać – musiał wykazać swoją wyższość nad trzema przeciwnikami w kategorii Junior -57kg. Na tym samym miejscu na podium zameldowała się Julia Węgrzyn (Kadet Młodszy -47kg). Po świetnym początku i zdominowaniu dwóch rywalek, nasza zawodniczka nie sprostała niestety późniejszej triumfatorce tej kategorii – pochodzącej z Bułgarii Georgievie Nikolayi. W kategorii Kadet Starszy -32kg w finale Emilia Nieściur nie dała z kolei rady innej bułgarce – Emanueli Dobrevej.

Drugiego dnia zawodów w rywalizowali na planszy w formułach ciągłych najlepiej wypadł, debiutujący w kategorii Junior, Bartosz Dobrowolski. Nasz reprezentant najpierw pokonał w formule Kick Light trzech rywali, by w końcu minimalnie ulec zawodnikowi z Czech w walce o finał kategorii wagowej do 63 kilogramów, co jednak zapewniło mu brązowy medal.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię