Piaseczyńscy kickboxerzy znów pokazali klasę

0

PIASECZNO W połowie stycznia zawodnicy z całego kraju spotkali się na turnieju Grand Prix Polski w Kickboxingu w formułach Pointfighting, Light contact i Kick Light. Tradycyjnie nie mogło na nim zabraknąć reprezentantów KS X Fight Piaseczno, którzy przez trzy dni wywalczyli w sumie 48 medali, z czego aż 27 złotych

Szczególnie udanie wypadli w Mińsku Mazowieckim nasi Pointfighterzy, którzy przywieźli do Piaseczna aż 21 medali. Znakomity start odnotował zwłaszcza 14-letni Bartosz Dobrowolski, który wygrał swoje kategorie we wszystkich trzech obecnych na zawodach formułach. Rywalizację rozpoczął od Kick-Light, gdzie pokonał kolejno Antoniego Wronę (Uniq Fight Club Warszawa), Marka Stryzhiiego (Uniq Fight Club Warszawa) – przez przewagę techniczną, choć okupioną podejrzeniem kontuzji i wreszcie – Wiktora Olczyka (KSW Alien Łódź).
– Rozkręcony i pod wpływem wielu emocji zebrałem się z potwornego bólu towarzyszącego mi coraz mocniej, zaryzykowałem i kontynuowałem realizację celu – wspomina Bartosz Dobrowolski. – Medal w Light Contact sam nie mógł się w końcu wywalczyć.
Pierwszy pojedynek z Kacprem Denkiewiczem (FIGHT POINT Biała Podlaska) miał dramatyczny przebieg, bo rywal naszego reprezentanta odniósł poważną kontuzję, po której sędzia ostatecznie przerwał walkę. W ostatnim starciu kickboxer KS X Fight Piaseczno po raz kolejny spotkał się z Wiktorem Olczykiem.

– Po wymagającej walce zdobyłem ostatnie złoto, wypełniając założony plan w stu procentach – podsumowuje Bartosz Dobrowolski. – Dziękuję za sekundowanie trenerom: Mariuszowi Niziołkowi, Michałowi Jabłońskiemu oraz przyjaciołom z klubu – Janowi Bocheńskiemu i Gustawowi Wielądkowi, trenerowi Marcinowi Pałubie za wszystkie przygotowania, a całemu X Fight za doping, który wiele razy już mi pomagał i tym razem również dał wiele sił. Ten weekend to stanowczo dobry prognostyk na ten rok.
Po dwa złote krążki przywieźli również z zawodów Adam Bachman, Sebastian Jędraś i Natalia Woińska. Zapewniło to 43-osobowej ekipie z Piaseczna najlepszy dorobek medalowy ze wszystkich startujących ekip.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię