Piaseczyńscy literaci oswajają nieskończoność

0

PIASECZNO Biblioteka Publiczna w Piasecznie wydała piątą antologię Klubu Poszukiwaczy Słowa. Wydawnictwo zatytułowane „Oswajanie nieskończoności” ukazało się z okazji 15-lecia klubu, skupiającego literatów z terenu Piaseczna

Klub powstał w 2005 roku z inicjatywy piaseczyńskiej poetki Katarzyny Sioćko, a od 2007 roku opiekuje się nim Halina Jolanta Kraszka – kustosz w bibliotece przy ul. Tadeusza Kościuszki 49. Antologia jest znakomitą prezentacją różnorodności osobowości i charakterów tworzących go autorów. W publikacji, oprócz wybranych utworów literackich (autorstwa 19 osób), nie zabrakło też i wspomnień członków klubu.

W ciągu minionych lat przewinęło się przez nasz Klub wiele osób: wybitnych lub przeciętnie uzdolnionych – wspomina Wojciech Letki. – Niektóre wpadały tylko na chwilę, inne przez parę lat uczestniczyły w comiesięcznych spotkaniach, dopóki życie nie zmusiło ich do zmiany planów.
„Oswajanie nieskończoności” zawiera zarówno prozę, jak i poezję.
– Każdy czytelnik znajdzie tu dla siebie coś miłego – zapewnia Halina Jolanta Kraszka. – Klub Poszukiwaczy Słowa jest dla mnie czymś wyjątkowym. To spełnienie marzeń każdego bibliotekarza.

Antologia jest dostępna dla czytelników w każdej piaseczyńskiej bibliotece – również w formie e-booka na stronie biblioteki oraz do kupienia – też w bibliotece. – Jest ona poświęcona pamięci zmarłego w tym roku naszego mistrza słowa Ryszarda Sobieszczańskiego, który był dla nas postacią wybitną – dodaje Halina Jolanta Kraszka. – Tytuł antologii zaczerpnęliśmy z jego tomiku wierszy.
Niestety, z powodu trwającej pandemii, w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym nie odbyło się zaplanowane spotkanie z jej autorami.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię