Piaseczyńscy pielgrzymi wyruszyli do Częstochowy

0

PIASECZNO Dziś rano spod kościoła św. Anny w Piasecznie wyruszyli pielgrzymi, którzy dołączą do Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej w drodze do Częstochowy. Do 14 sierpnia przejdą 250 kilometrów

Wyjście pielgrzymów poprzedziła msza święta w kościele św. Anny. Pątnicy, w asyście policji, przeszli ulicą Jana Pawła II do kościoła Matki Bożej Różańcowej przy ul. Słowiczej. Po krótkiej modlitwie, ruszyli w kierunku przejazdu kolejowego i dalej ulicami Orężną, Leśną. Dalej pójdą w kierunku Magdalenki.
Jest upalnie, ale od czasu do czasu niebo się zachmurza. Na noc pielgrzymi zatrzymają się w Tarczynie.
Z pielgrzymami po raz 19. ruszył nasz reporter Marek Marciniuk.
– Na tegoroczną pielgrzymkę zapisało się ok. 100 osób – informuje. – W tej chwili jest nas dużo więcej bo część osób odprowadzana jest przez rodzinę i przyjaciół.
Pielgrzymi w ciągu jednego dnia będą przechodzić średnio 35-40 km, ale zdarzają się też odcinki prawie 50-kilometrowe. Zwykle organizowane są cztery postoje, a marsz kończy się ok. godz. 19.
Organizatorem Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej jest od lat Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (księża Pallotyni). W tym roku jej motto brzmi „Synu, oto Matka Twoja”.
W Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej bierze udział kilka tysięcy osób i jest on największa w Polsce. Piaseczyńscy pielgrzymi dojdą na Jasną Górę 14 sierpnia. Mają do pokonania prawie 250 km.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię