Piaseczyńscy tenisiści zakończyli kolejny sezon

0

PIASECZNO W ostatnią niedzielę w klubie tenisowym Smecz odbyło się uroczyste zakończenie 44-go sezonu tenisowego seniorów


Tenisowe Grand Prix Piaseczna 2021 pod patronatem burmistrza Daniela Putkiewicza właśnie dobiegło końca. Od lat turnieje seniorów, w których występuje wielu znanych przed laty tenisistów, cieszą się ogromną popularnością.
Piękne jest już samo to, że ludzie w starszym wieku uprawiają sport, co pozwala im dłużej zachować sprawność – podkreśla Andrzej Hubl, jeden z tenisistów.
W tym roku w całym cyklu wzięło udział około 350 graczy z całej Polski. Turnieje singlowe odbywały się trzy razy w miesiącu, a deblowe – dwa razy. Zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych – od 50+ do 80+. W grupie najmłodszych zawodników w grze pojedynczej najlepiej wypadł Dariusz Mazur. W kategorii 60+ rywalizację wygrał Piotr Olak, a w kategorii 70+ – Zbigniew Przywara. Wśród najstarszych równych nie mieli sobie Zygmunt Szafrański (75+) i Tadeusz Borowski (80+). W rywalizacji deblistów wyróżnienia otrzymali Jan Maciejewicz (60+) i Andrzej Hubl (70+). Ten ostatni otrzymał też od wiceburmistrz Hanny Kułakowskiej-Michalak okolicznościowy puchar za wygranie 100 turniejów deblowych w latach 2010-2021.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię