Piaseczyńska parada kocich piękności

0

PIASECZNO Około 120 wystawców przybyło dziś do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie. W ten weekend w naszym mieście po raz piąty odbywa się wystawa kotów rasowych. Kocie piękności będzie można oglądać też jutro w godzinach 10-17

– Do Piaseczna przyjechali wystawcy nie tylko z kraju, ale i z całej Europy – mówi organizator imprezy, prezes Międzynarodowego Klub Miłośników Kotów Brytyjskich, Artur Kowalski . – Między innymi z Litwy, Łotwy, a nawet z Belgii – wylicza.
Koty są oceniane u poszczególnych sędziów, spośród nich wybierane są najpiękniejsze do ścisłej klasyfikacji. Organizatorzy cieszą się z dużej popularności wystawą. Mieszkańcy Piaseczna z zainteresowaniem przechadzają się między klatkami z kotami. Niektóre z nich można sfotografować, a nawet pogłaskać. Kocie piękności w roli obiektów podziwu spełniają się nadzwyczaj dobrze. Niektóre przeciągają się leniwie, bądź drzemię raz po raz zerkając na publikę łaskawym okiem. Inne dumnie się przeciągają i wyniośle potrząsają ogonkami, jakby chciały rzecz: „Spójrzcie jaki jestem piękny i słodki”.
– Imprezę robimy już piąty rok i zdarza się, że zainteresowani już wcześniej dzwonią do urzędu gminy by dowiedzieć się o termin kolejnej edycji – dodaje Artur Kowalski. Dlaczego wystawa organizowana jest akurat w Piasecznie? Sala GOSiR nie wydaje się być wymarzoną do organizacji tego typu imprez.

– Sala jest dosyć duża, a wystawy organizujemy przy współudziale gminy – mówi Artur Kowalski. – W Piasecznie jest sprzyjająca atmosfera i możemy liczyć na pomoc w promocji ze strony urzędu.
Jutro drugi dzień wystawy – bilet wstępy kosztuje 10 zł, dla dzieci – 5 zł.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię