Piaseczyńska pomoc dla Ukraińców! Wszyscy możemy pomóc

1

Z inicjatywy grupki mieszkańców powiatu piaseczyńskiego zawiązała się akcja pomocy dla osób dotkniętych wojną. W biurze przy ul. Warszawskiej 1 prowadzona jest zbiórka żywności oraz artykułów, które trafią do uchodźców.

Odzież, koce termiczne, śpiwory, maty do spania, ręczniki, bieliznę, spodnie dresowe, bluzy dresowe, kurtki, płaszcze przeciwdeszczowe, środki czystości i środki higieniczne, pieluchy dziecięce, ręczniki papierowe i z mikrofibry to artykuły pierwszej potrzeby. Zbierana jest też żywność: dania instant gotowe, jedzenie w puszkach, makarony, ryże, kasze, batony energetyczne, mleko UHT, kaszki i słoiczki dla dzieci.
Wszystko można przynosić do biura na ul. Warszawska 1, 05-500 Piaseczno. Dziś w godz. 17- 20, sobota- niedziela od 8.00- 20.00.
Organizowana jest też pomoc w całym powiecie piaseczyńskim, jeżeli ktoś ma lokal w którym możemy gromadzić dary to proszony jest o kontakt.
Potrzebujemy wolontariuszy do przyjmowania żywności i ubrań oraz do segregowania ich. Poszukujemy także kierowców, którzy będą w gotowości pojechać na granicę w razie potrzeby, żeby odbierać osoby, które będą ją przekraczały. Będziemy też potrzebowali schronienia dla tych osób – Renata Nastańska, jedna z inicjatorek akcji pomocowej.

AB

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię