Piaseczyński Dzień Kobiet

2

PIASECZNO Nadchodzący Dzień Kobiet to doskonała okazja, aby poznać oczekiwania i priorytety Piasecznianek. To też okazja do refleksji i propozycja aby kobiety częściej się uśmiechały.

Przy okazji kobiecego święta powołana przez burmistrza Piaseczyńska Rada Kobiet przygotowała specjalną ankietę, chcąc poznać zdanie mieszkanek, jakimi tematami powinna zajmować się Rada PRK i na rzecz realizacji jakich pomysłów oraz projektów działać i lobbować.

Ankieta dostępna jest w wersji online do 14 marca 2021 roku. Będzie też możliwość wypełnienia jej w wersji papierowej podczas akcji “Podaruj dzisiaj Kobietom uśmiech!”. Przedstawicielki Rady Kobiet będą rozmawiać z kobietami o ich potrzebach i oczekiwaniach w niedzielę w godzinach 10.00–14.00 w parku miejskim oraz w poniedziałek 8 marca w godz. 16.00–20.00 na piaseczyńskim rynku.

CZYTAJ TAKŻE:  Kocia wystawa w Piasecznie trwa. Wczoraj miało tam miejsce wyjątkowe wydarzenie!

Wypełnij ankietę www.piaseczno.eu/ankiety

Kobiety pełnią w dzisiejszych czasach wiele ról społecznych i zawodowych. Są nie tylko wspaniałymi matkami, żonami, przyjaciółkami ale udowadniają, że potrafią wcielić się w każdą rolę, także te, które dawniej były domeną mężczyzn. Kobiety latają dziś w kosmos, strzegą prawa i porządku, prowadzą skomplikowane badania naukowe, walczą na ringu, stoją na czele państw i wielkich korporacji. Przed wszystkim jednak potrafią skutecznie i wytrwale upominać się o swoje prawa.

O tym, jak bardzo kobiety wpłynęły na historię i losy Piaseczna, będzie można przeczytać, w nowym wydawnictwie Gminy Piaseczno „Piaseczno Kobietami Słynące” autorstwa pani Doroty Zając.

CZYTAJ TAKŻE:  Żabi Bieg dla każdego

Wszystkie księżniczki pochodzą z Piaseczna” – tak głosi slogan, który spotkać można w przestrzeni miejskiej – wystarczy się trochę rozejrzeć. To prawda, każda z Was, drogie Panie, ma coś z księżniczki, a hasło Piasecznianko uśmiechnij się! chcemy, aby stało się faktem i udziałem wszystkich Kobiet w naszej gminie. Zachęcamy wszystkich, aby w Dzień Kobiet uśmiechać się do siebie wzajemnie, a potem, żeby weszło nam to już w nawyk.

Życzymy wszystkim Kobietom, a szczególnie, Piaseczniankom, miłego, kobiecego weekendu
i Uśmiechniętego Dnia Kobiet!

Burmistrz Daniel Putkiewicz
I Zastępca Hanna Kułakowska-Michalak
II Zastępca Robert Widz

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię