Jeśli zmieniające się Piaseczno ma przypominać przeobrażenie gąsienicy w motyla to na chwilę, w której rozłoży swoje różnobarwne skrzydła będziemy musieli jeszcze poczekać. Dziś nasze miasto to poczwarka – na pewno nie tak brzydkie jak dwadzieścia lat temu, ale nie brak w nim miejsc, w których – jak śpiewał Kazik Staszewski – “jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy”.

  1. Budynek przy ul. Kościuszki 53
  2. Mleczarnia przy skrzyżowaniu ul. Dworcowej z ul. Jana Pawła II
  3. Ulica Nadarzyńska
  4. Rozwalająca się rudera u zbiegu ul. Żabiej i Jana Kilińskiego
  5. Blok zwany Titanikiem przy ul. Sikorskiego

A może macie jakieś inne typy?
Czekamy na Wasze propozycje:redakcja@piasecznoNEWS.pl

2 KOMENTARZE

  1. Z niektórych tych budynków można zrobić niezłe cuda. Najgorzej chyba z Tytanikiem tam tylko poważna inwestycja remontowa aby jakoś wyglądało. Ale mleczarnie można przebudować na nowoczesny Loft (chyba jednak problem z właścicielem :-(). Budynek przy Kilińskiego/Żabiej, można zrekonstruować i przerobić na “Dom spotkań Piaseczyńskich Seniorów” I tak dalej. Na pewno to wymaga środki finansowe. Można rozważyć różne inne rozwiązania. Ale te miejsca przynajmniej niektóre maja wysoki potencjał.

  2. zgadzam się, że w większości to bardzo ładne budynki, tylko bardzo zaniedbane. Titanic pewnie też możnaby z zewnątrz przykryć / owinąć nowoczesnymi elewacjami .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię