Piękno i zabytki mają w nazwie. W sobotę zaczną obchody 30-lecia istnienia

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Od lat są strażnikami unikalnego klimatu i dziedzictwa miasta uzdrowiskowego. Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina obchodzi 30-lecie


Inauguracja uroczystości jubileuszowych nastąpi w najbliższą sobotę o godz. 17 w Konstancińskim Domu Kultury (ul. Mostowa 15), a obchody, na które złożą się m.in. koncerty, wystawa oraz spotkania wspomnieniowe i konferencja poświęcona zabytkom potrwają do początku listopada.

Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana Żeromskiego (TMPiZK) jest jedną z najdłużej istniejących organizacji pozarządowych w gminie Konstancina-Jeziorna. Przez ten czas organizacja działała na rzecz miasta i gminy, właściwego jej zagospodarowania i utrzymanie jej funkcji uzdrowiskowej, jako wiodącej w rozwoju. Jednym z ważniejszych dokonań Towarzystwa było wpisanie zespołu urbanistycznego Konstancina do rejestru zabytków.

Podczas sobotniej, jubileuszowej uroczystości zostaną uhonorowane osoby zasłużone dla TMPiZK i Konstancina-Jeziorny. Nastąpi też otwarcie wystawy upamiętniającej działalność Towarzystwa. Zaprezentowane będą na niej zdjęcia, dokumenty i pamiątki pokazujące historię organizacji. Galę zwieńczy koncert operowo-operetkowy w wykonaniu Magdy Krysztoforskiej-Beucher (sopran) i Dawida Beuchera (tenor). Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego, Wojciech Ołdakowski – starosta piaseczyńskiego, Kazimierz Jańczuk – burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna i Andrzej Cieślawski – przewodniczący rady miejskiej Konstancina-Jeziorny.

Kolejnym elementem obchodów będzie konferencja jubileuszowa „Zabytki architektury Konstancina-Jeziorny”, która zostanie zorganizowana 11 października o godz. 14 w konstancińskim ratuszu (ul. Piaseczyńska 77). Natomiast w sobotę 20 października o godz. 17, ponownie w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się wieczór wspomnień o Towarzystwie „30 lat minęło…” i finisaż wystawy okolicznościowej. Na zakończenie – 8 listopada o godz. 17 – również w Hugonówce przy ul. Mostowej odbędą się Jubileuszowe Zaduszki Konstancińskie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Obchodom patronują Kurier Południowy i Piasecznonews.pl.

Na zdjęciu głównym: Zdjęcie członków Towarzystwa zrobione przed pałacem w Oborach 5 lat temu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię