Piękny jubileusz piaseczyńskich seniorów

0

PIASECZNO W sali sportowej Centrum Edukacyjno-Multimedialnego w Piasecznie świętowano hucznie pięciolecie Miejskiego Klubu Senior plus Dworcowa – największej, bo liczącej aktualnie 160 członków, organizacji tego typu w Polsce


Na trwającej przez przez kilka godzin imprezie nie zabrakło wielu różnorodnych atrakcji. Oprócz jubileuszowego tortu i poczęstunku czas umilał wszystkim obecnym zespół „Opowiadaj mi”, który – posiłkując się jazzującymi aranżacjami – wykonał popularne przeboje z repertuaru, między innymi, grupy Skaldowie czy Zbigniewa Wodeckiego.

Znane i lubiane nuty szybko zachęciły seniorów do energicznego tańca.
Warto przy tym podkreślić, że Klub Dworcowa nie przyszedł jednak tego dnia „na gotowe”, ale bardzo mocno zaangażował się w organizację całej imprezy. Seniorzy przez dwa miesiące własnoręcznie przygotowywali bowiem piękne dekoracje (kwiaty własnego wyrobu), które od samego rana – w dniu jubileuszu – ustawiali na sali sportowej, aby móc potem bawić się w świetnej atmosferze. Wyjątkowy nastrój wprowadziły również piękne kreacje gości oraz kabaretowe i wokalne występy grupy teatralno-muzycznej Odjazd, a wydarzeniu towarzyszyła dodatkowo wakacyjna wystawa fotograficzna, będąca owocem zorganizowanego wcześniej konkursu.

Najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i dalszej aktywności złożyli klubowi przedstawiciele lokalnych władz na czele z burmistrzem Piaseczna Danielem Putkiewiczem.
Nasza wdzięczność należy się władzom miasta za stworzenie polityki wspierania miejskich grup i organizacji senioralnych, w wyniku której mógł powstać Miejski Klubu Seniora – powiedziała Irena Koźbiał z zarządu Rady Seniorów. – Dużo starań w jego powstanie włożyła również Rada Seniorów pierwszej kadencji pod przewodnictwem pana Piotra Jakubowskiego, a później pani Lucyny Domańskiej-Włodarczyk. Obecnie pozostajemy pod zarządem i opiekuńczą ręką pani Wioletty Urban, dyrektor Miejko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Największy rozwój i integracja wewnętrzna członków nastąpiła w momencie objęcia koordynacji prac klubu przez jego obecną panią kierownik – Wiolettę Sałasińską, która pełni tą funkcję od czterech lat.

Dziś klub może uchodzić ze prawdziwe centrum aktywności lokalnych seniorów. Obecnie organizuje on przy ulicy Dworcowej zajęcia edukacyjne, warsztaty rękodzielnicze, muzyczne, taneczne, relaksacyjne, sportowe, kulinarne i komputerowe. Oprócz tego regularnie odbywają się wycieczki, spotkania i pikniki integracyjne – także te międzypokoleniowe. To właśnie tam narodził się, działający aktualnie przy Centrum Kultury w Piasecznie, teatr Peronówka i kabaret Odjazd.
Początek swojego „dyrektorowania“ miałam właśnie w Klubie Seniora na Dworcowej – wspominała Wioletta Urban. – Powstało przepiękne miejsce i dziękuję wam z całego serca, że dajecie mi siłę do działania, a kierownik Wioletta Sałasińska dokonała w nim rzeczy niemożliwych.

Ostatnio seniorzy mieli również kolejną wspaniałą okazję do świętowania, którą były pierwsze urodziny Centrum Aktywności Seniora – Przystani pod Klonami.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię