Piękny jubileusz Szkoły Specjalnej w Łbiskach

0

PIASECZNO W piątek odbyły się uroczyste obchody 60-lecia Zespołu Szkół Specjalnych w Pęcherach, zwanego potocznie szkołą w Łbiskach. Uczniowie pod okiem swoich nauczycieli przygotowali zapierające dech w piersiach widowisko. – Jestem dumna z tej szkoły i szczęśliwa, że mogę nią kierować – mówiła Urszula Kotwica, dyrektor placówki


Obchody 60-lecia szkoły obfitowały w zapierające dech w piersiach występy artystyczne. Najpierw w roli głównej wystąpili nauczyciele i rodzice, którzy zaśpiewali autorską piosenkę przygotowaną z okazji 60-lecia szkoły. Następnie, po powitaniu zaproszonych gości, głos zabrała dyrektor placówki Urszula Kotwica.
– 60 lat temu zrodziła się historia, która trwa nadal – mówiła. – A 30 lat temu determinacja 12 nauczycielek naszej szkoły sprawiła, że drewniany budynek zamienił się w piękną placówkę, którą możemy dziś podziwiać. Te panie do tej pory tu pracują i są przykładem dla innych jak dzięki oddaniu i zaangażowaniu tworzyć dobro, które każdego dnia się tutaj dzieje.
Pani dyrektor podkreśliła, że szkoła dba również o swoich absolwentów, wie co się z nimi dzieje i na bazie tej wiedzy wyciąga wnioski, dostosowując program nauczania do obowiązujących realiów.
– Zależy nam na tym, aby dzieci opuszczające naszą szkołę były samodzielne i niezależne na miarę swoich możliwości – podkreśliła Urszula Kotwica.


Później w roli głównej wystąpili sami uczniowie, którzy zaprezentowali oryginalny program artystyczny.
Szkoła w Łbiskach rozpoczęła swą działalność 1 września 1962 roku. Początkowo była przeznaczona dla dziewcząt z lekką niepełnosprawnością intelektualną, które rozwijały swoje zainteresowania w różnego rodzaju kołach. Dzięki temu stawały się nie tylko aktywne zawodowo, ale też otwarte na ludzi i otoczenie. Początkowo warunki lokalowe były bardzo skromne. Klasy były małe i ciasne, szwankowało ogrzewanie. W końcu w kwietniu 1985 roku powołano do życia Społeczny Komitet Budowy Szkoły Specjalnej w Łbiskach. Zapoczątkowało to bój o powstanie nowej szkoły, która została oddana do użytku 1 września 1993 roku.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię