Piękny jubileusz UTW w Piasecznie

0

PIASECZNO W piaseczyńskim Domu Kultury odbył się jubileusz 15-lecia działalności miejscowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wszystkich obecnych powitała uroczyście Joanna Samojlik, koordynatorka UTW przy Centrum Kultury w Piasecznie podkreślając, że jest to przede wszystkim wieczór wspomnień.
– Kto dobrze liczy ten wie, że tak naprawdę to było trochę więcej niż 15 lat – podkreśliła Joanna Samojlik. – Trochę przekładaliśmy tę uroczystość ze względu na pandemię. Tak naprawdę UTW w Piasecznie powstał w 2007 roku.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło, Ewy Dudek – byłej, wieloletniej dyrektor Centrum Kultury, jednej z inicjatorek piaseczyńskiego UTW. Obecni byli również przedstawiciele lokalnych władz na czele z burmistrzem Piaseczna Danielem Putkiewiczem. Po krótkim filmiku wspominającym historię UTW i wyrecytowaniu okolicznościowego, napisanego specjalnie na tę okazję, wiersza autorstwa Jolanty Radeckiej, burmistrz pogratulował studentom wspaniałego jubileuszu.
– Tym że jesteście tutaj dajecie całej społeczności miasta i gminy Piaseczno, nie tylko seniorów, wzór do działania – powiedział Daniel Putkiewicz. – Pokazujecie, że można i trzeba być aktywnym. W ramach jubileuszu nie mogło się również obyć bez szampana i okolicznościowego tortu. W części artystycznej Teatr Peronówka przedstawił z kolei spektakl „Wspomnienie po latach”, a do tańca przygrywał zespół Big Band dla Frajdy.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię