Piękny skwer bez nazwy. Może warto to zmienić?

5

PIASECZNO – Proponuję, aby gmina ogłosiła konkurs na nazwę skweru, znajdującego się między ulicami Stołeczną, Wesołą, Kwiatową i Różaną w Zalesiu Dolnym – mówi Elżbieta Lewandowska. – To piękny teren zielony, który powinien mieć swojego patrona


– To najładniejszy placyk w całym Zalesiu Dolnym, więc powinien mieć nazwę – przekonuje Elżbieta Lewandowska. – Ja sama mam kilka pomysłów. Można nazwać go imieniem kardynała Wyszyńskiego lub księcia Adama Branickiego, do którego wcześniej należały te tereny. Kolejna nazwa, która przychodzi mi do głowy to skwer 100-lecia odzyskania niepodległości. Warto zmobilizować burmistrza i radnych, aby skonsultowali pomysł nadania imienia placykowi z mieszkańcami.
A co Wy myślicie na ten temat? Czy skwer znajdujący się w połowie alei Pokoju rzeczywiście powinien mieć swojego patrona i kto ewentualnie mógłby nim być? Czekamy na propozycje.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Ja proponuję „Jagódkę” … Wyszyński, Branicki to takie przereklamowane. Czemu nazywać zawsze od nazwisk?? Ech. Dlaczego „Jagódka” ponieważ odkąd pamiętam to skrzyżowanie tak się nazywało ponieważ przed laty stała tam restauracja Jagódka. Moi rodzie bardzo miło Ją wspominają.

  2. Ze względu na odbywające się tam notorycznie „bankieciska”, proponuję za patrona kogoś adekwatnego, a, że najlepsi na patronów wszystkiego są purpuraci to niech będzie abp. Sławoj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię