Pielęgnacja cery latem – jak unikać zaskórników i przebarwień?

0

Latem na naszą skórę oddziałują silne promienie słoneczne i wysokie temperatury, dlatego jest szczególnie narażona na przesuszenia i podrażnienia. Pod wpływem słońca mogą pojawiać się również nieestetyczne przebarwienia. Wysuszenie prowadzi z kolei do nadmiernej produkcji sebum, która sprzyja powstawaniu niedoskonałości. Jak przeciwdziałać tym problemom? Sprawdź, jak pielęgnować skórę latem, by nie traciła nawilżenia i zachwycała swoim pięknem.

Ochrona przeciwsłoneczna

Promieniowanie przeciwsłoneczne powoduje podrażnienia i oparzenia słoneczne. Przyczynia się do utraty nawilżenia przez skórę, a także przyspiesza jej starzenie. Na skutek ekspozycji na słońce na twarzy mogą pojawiać się również przebarwienia. Jak uniknąć negatywnych efektów działania promieni słonecznych na skórę? Stosując odpowiednio dobrany krem z filtrem UV. Kosmetyk będzie chronił skórę przed poparzeniami, przebarwieniami i nadmierną utratą wody.

O kremie z filtrem mówi się, że jest najskuteczniejszym kremem przeciwzmarszczkowym. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Kosmetyk zabezpiecza przed utratą nawilżenia i fotostarzeniem się skóry. Chroni przed niszczeniem włókien kolagenowych przez promienie UV oraz negatywnym działaniem wolnych rodników. Krem z filtrem należy dostosować do swojego fototypu skóry. O jego stosowaniu warto pamiętać nie tylko latem, ale i przez pozostałą część roku.

Oczyszczanie skóry

Latem nie można zapominać o regularnym oczyszczaniu skóry. W tym celu należy sięgać po delikatne produkty, które nie nasilają przesuszania się naskórka. Rano wystarczy umyć twarz lekkim żelem czy pianką. Wieczorem pierwszym krokiem oczyszczania powinien być dokładny demakijaż. Można sięgnąć po olejek, płyn micelarny albo mleczko. Skóry nie wolno zbyt mocno pocierać ani rozciągać.

Aby przeciwdziałać zaskórnikom i innym niedoskonałościom, a także pozbyć się zanieczyszczeń i martwego naskórka, dwa razy w tygodniu (lub rzadziej przy skórze skłonnej do podrażnień) warto wykonać peeling. Warianty enzymatyczne polecane są szczególnie posiadaczkom cery wrażliwej, suchej, trądzikowej i naczynkowej. Drobnoziarniste peelingi sprawdzą się w przypadku cer tłustej i mieszanej.

Intensywne nawilżanie

W letniej kosmetyczne musi znaleźć się lekki krem nawilżający. W czasie najcieplejszej z pór roku tracimy najwięcej wody z organizmu. Aby uniknąć przesuszenia skóry, powinna być ona nawilżana od zewnątrz i od wewnątrz. Konieczne jest stosowanie kremów nawilżających z kwasem hialuronowym, aloesem lub innym składnikiem dbającym o nawodnienie naskórka. Ponadto trzeba pić dużo wody i soków warzywnych oraz jeść soczyste owoce. Latem nie należy przeciążać skóry podkładami i fluidami. Zamiast nich lepiej sięgać po lekkie kosmetyki wielozadaniowe takie jak kremy BB z filtrem UV.

Wieczorne odżywienie

Skóra osłabiona przez kontakt z niekorzystnymi czynnikami takimi jak promieniowanie słoneczne, nagłe zmiany temperatur czy suche powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach potrzebuje odpoczynku i regeneracji. Wieczorem warto zatem nałożyć na twarz odżywczy krem lub serum wspierające odbudowę naskórka. Raz w tygodniu można dodatkowo wykonać intensywnie nawilżającą maseczkę, która zatroszczy się o kondycję cery i sprawi, że będzie prezentować się świeżo i młodo nawet w czasie upałów.

Letnia pielęgnacja twarzy nie jest skomplikowana. Jej najważniejszymi elementami są ochrona przeciwsłoneczna, oczyszczanie, nawilżanie oraz odżywianie skóry. Dzięki wyżej opisanym zabiegom uda się uniknąć przebarwień, przesuszenia naskórka, powstawania zaskórników i innych niedoskonałości, a cera zyska gładkość i promienny wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię