Pierwsza sesja nowych radnych! Burmistrz zaprzysiężony

0

PIASECZNO Dziś odbyła się pierwsza sesja rady miejskiej z udziałem radnych, którzy zostali wybrani na kolejną, tym razem pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony został burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz

To była sesja podziękowań i gratulacji. Sekretarz Arkadiusz Czapski dziękował komisji wyborczej, komisja dziękowała sekretarzowi, ustępujący burmistrz Zdzisław Lis dziękował nowo wybranemu burmistrzowi Danielowi Putkiewiczowi, a ten dziękował jemu, a także wszystkim, którzy go wspierali podczas kampanii wyborczej.
– To nie ja wygrałem, to my wygraliśmy – powiedział Daniel Putkiewicz i przeprosił swoją małżonkę za czas, który zamierza poświęcić pracy na rzecz mieszkańców, często kosztem rodzinnego życia.
Nowemu burmistrzowi dziękowali także harcerze. Podczas sesji obyło się również ślubowanie radnych oraz wybór przewodniczącego rady miejskiej. Niespodzianki nie było – zgłoszono tylko jednego kandydata, dotychczasowego przewodniczącego Piotra Obłozę. Na wiceprzewodniczących wybrano Magdalenę Woźniak i Michała Rosę. Mandatu radnego zrzekł się nie tylko Daniel Putkiewicz, ale także Hanna Kułakowska-Michalak, która tak ja w poprzedniej kadencji samorządu będzie pełnić funkcję wiceburmistrza.
– Wiem, że powinnam coś powiedzieć, ale przepraszam, dziś nie mogę – powiedziała wiceburmistrz Kułakowska-Michalak łamiącym się ze wzruszenia głosem, chwilę po otrzymaniu nominacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię