POWIAT Ani jedna firma nie złożyła oferty w przetargu na budowę i oznakowanie 87 km dróg rowerowych w gminach Piaseczno, Konstancin-Jeziorna i Góra Kalwaria. Ogłoszono kolejne postępowanie


Włodarze są zdeterminowani, ponieważ na realizację 16 nowych szlaków rowerowych gminy otrzymały wspólnie 10,5 mln zł unijnego dofinansowania. Aby z niego skorzystały, trasy muszą być gotowe do końca października.

– W drugim przetargu, który właśnie ogłosiliśmy, zmniejszyliśmy wymagania dla firm jeśli chodzi o doświadczenie związane z budową dróg dla rowerów – mówi Zdzisław Lis, burmistrz Piaseczna, które jest liderem trzech gmin.

Na blisko 87 km dróg dla cyklistów, niemal 19 km ma powstać zupełnie od nowa, pozostałe będą wydzielone i oznakowane z już istniejących jezdni. Ponadto przy trasach zostaną zamontowane 282 stojaki na rowery oraz 19 stacji do samodzielnej naprawy jednośladów. Wykonawca – jeżeli takowy się znajdzie – będzie musiał do kwietnia przedstawić projekt, a następnie go zrealizować (wcześniej dokonując m.in. wycinki sporej liczby drzew). Filozofia budowy nowych dróg rowerowych jest taka, aby znacząco ułatwiły dojazd do pracy, szkoły, stacji kolejowej czy urzędu gminy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię