Pierwsze targi NGO w Konstancinie-Jeziornie

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Na co dzień pomagają i wspierają społeczność lokalną. 21 i 22 października będą mogli pokazać się i pochwalić swoją działalnością. Mowa o organizacjach pozarządowych i organizowanych dla nich, po raz pierwszy w Konstancinie-Jeziornie, targach.


Według Krajowego Rejestru Sądowego oraz danych ze Starostwa Powiatowego w Piasecznie, na terenie gminy Konstancin-Jeziorna swoją siedzibę ma ponad 70 organizacji pozarządowych i fundacji. Niestety, dane te często nijak mają się do rzeczywistość. Wiele podmiotów to stowarzyszenia „widma”, inne już przed laty zawiesiły lub zakończyły swoją działalność. Są też podmioty, które mniej lub bardziej intensywnie próbują zaistnieć w przestrzeni kulturalnej, społecznej, a przede wszystkim w świadomości mieszkańców gminy.

Rozmowy i warsztaty

To właśnie dla nich samorząd Konstancina-Jeziorny oraz Fundacja Inicjatyw Społecznych „Strefa Działania” organizują 21 i 22 października Konstancińskie Targi Organizacji Pozarządowych.

Warto poznać działające na naszym terenie organizacje i warto, aby organizacje te spotkały się, nawiązały relacje, które mogą stać się podstawą wspólnych, a więc mocniejszych działań – podkreśla Katarzyna Strzelecka z Fundacji Inicjatyw Społecznych Strefa Działania. – Dlatego już dzisiaj zapraszamy wszystkich do Konstancińskiego Domu Kultury.

Pierwszego dnia targów zaplanowano spotkanie panelowo-dyskusyjne oraz warsztaty. Zaproszeni goście – Paweł Jordan ze Stowarzyszenia Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych i Marta Gumkowska ze Stowarzyszenia Klon/Jawor opowiedzą o wartości budowania partnerstw i podejmowaniu wspólnych działań oraz o kondycji polskich organizacji pozarządowych. Z kolei przedstawiciel Biura Komunikacji Społecznej konstancińskiego magistratu przedstawi uczestnikom różne formy wsparcia jakie samorząd oferuje NGO.

Będzie też dyskusja i szkolenia – dodaje Katarzyna Strzelecka. – Na przykład Agata Szczepłek-Wrońska, doświadczony specjalista public relations, opowie o tym jak promować organizacje, by skutecznie dotrzeć do odbiorców.

Pokazać się innym

Drugi dzień targów przeznaczony jest na spotkanie z mieszkańcami. Tego dnia każda z chętnych organizacji będzie mogła wystawić swoje stoisko, punkt informacyjny lub przeprowadzić warsztaty.

Formuła jest dowolna, ale warto zaplanować na ten dzień atrakcje dla rodzin z dziećmi – zaznacza pani Katarzyna. – Będzie to doskonała okazja do tego, żeby dać się poznać z jak najlepszej strony, ale też dotrzeć z edukacyjnym przekazem na temat swoich statutowych działań do mieszkańców Konstancina-Jeziorny i okolic.

Targi będą również doskonałą okazją do spotkania potencjalnych sponsorów działań społecznych. Zgłoszenia będą przyjmowane do połowy września. Wystarczy wysłać maila na adres: k.strzelecka@strefadzialania.org.pl.

Targi są współfinansowane przez gminę Konstancin-Jeziorna, a ich partnerem jest Konstanciński Dom Kultury.

źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię