Pierwsze zarażenie koronawirusem w powiecie piaseczyńskim!

26

Stało się to, co wydawało się kwestią czasu. Główny Inspektorat Sanitarny podał informację o pierwszej zarażonej osobie w powiecie piaseczyńskim

Tradycyjnie nie została ujawniona informacja w jakiejś miejscowości czy gminie stwierdzono przypadek zarażenia koronawirusem.
Należy zachować spokój i pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem. Unikajmy dotykania oczu, nosa i ust. Kiedy kaszlesz lub kichasz, zawsze zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Zachowaj bezpieczną odległość (1–1,5 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę. W miarę możliwości unikajmy wychodzenia z domu i kontaktów z innymi osobami.

AB

 

26 KOMENTARZE

 1. To jest kompletnie nieodpowiedzialne i niepowazne. Nikt nie kaze wylegitymować tej osoby z imienia i nazwiska. Ale powinniśmy wiedziec GDZIE i czy to jedna z osób poddanych kwarantannie u której wirus został potwierdzony czy to nowy przypadek na spotkanie którego wszyscy byłyśmy narażeni.

  • GDZIE, czyli co mają podać adres osoby zarażonej? Bo tylko tak mogła byś stwierdzić, czy byłaś narażona na jej spotkanie. Nie siejmy paniki, bo ona najbardziej zagraża nam.Zachowajmy zdrowy rozsądek i zalecane środki bezpieczeństwa.

  • Usuwają komentarze bo zatrudniają amatorów którzy nie maja pojęcia o dziennikarstwie wybierają i pokazują te komentarze które są dla nich wygodne .

   • Z tym zatrudnianiem to raczej lekka przesada. Cała redakcja liczy raptem 4 osoby (więcej w reklamie robi) i nie przypuszczam, żeby jeszcze cenzorom chcieli płacić.
    Co do kompetencji dziennikarskich tych czterech, to nie podejmuję się oceniać. Pulitzera chyba żaden z nich nie ma 😉

 2. Koronawirus w powiecie piaseczynakim jest jak pszczółka maja w piosence Z.Wodeckiego. „Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie”. Pięknie, cala W-wa mowi o przypadkach zakażenia, kto i w ktorej szkole żeby moc monitorowac stan osob ktore mogły mieć kontakt chorymy.. a w powiecie piaseczyńskim top secret – czyli wiemy ale wam nie powiemy, i to.dla waszego.dobra… kpina z mieszkańcow, mamy prawo.wiedziec czy w naszyn rejonie wirus już „jest” zeby wiedzieć ze trzeba jeszcze bardziej sie pilnować. Ale nieee po co, grunt to siać jeszCe wiekszy zamęt i strach brakiem informacji.

 3. No to już nie musimy wstydzić się przed cały światem.
  Powiat piaseczyński z dumą dołączył do Ostródy i powiatu pruszkowskiego 🙂
  Dumę pomniejsza odrobinę fakt, że w wyżej wymienionych zachorowań jest więcej. Ale nie traćcie wiary, ducha nie gaście – może jakiś bohaterski mieszkaniec powiatu wirusa skądś przytarga…? 😉

 4. Prosze podać miejscowość!!!!!!! Jest to niepoważne że ukrywajcie fakt tym bardziej ze ludzie w mniejszych miejscowościach NIE PRZESTRZEGAJĄ ZASAD gdyż nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji!!!! Sami szkodzicie ludziom !!!

 5. Krzaki Czaplinkowskie pod Górą Kalwarią. Od poniedziałku 09.03.2020. Podali po 5 dniach- spoko.
  Faktycznie, nic tylko zachować spokój hahaha ??

 6. Przez takich ludzi ja Wy piszący komentarze sa utajniane dane , gdyby podano gotowi byście byli z widlami spalić bo strach. Zajmijcie sie swoimi rodzinami i inteligentne komentarze zostawcie na rozmowy ze znajomymi a internet zaśmiecać.

 7. Jest to niepoważne każdy ma prawo wiedzieć gdzie jest wirus nik niechce wiedzieć imienia ani nazwiska żądacie odnas abyś nic nie utajali a wy nas jak traktuje jest to bardzo ważne dlanas

 8. Pierniczą że chcą powstrzymać wirusa zamykają szkoły i tak dalej a do pracy każą mi iść gdzie pracuje u mnie 200 osób czy to jest zdrowe i przede wszystkim ku dobra mojego czy to nie jest celowe narażanie mojego zdrowia oraz życia wydaje mi się że to jest karalne?

 9. Jasne niech nikt nie wie i jutro rekordowa ludzi z p-no na nieświadomie się zarazi. Dla mnie to informowanie z jakiej miejscowości jest to podstawa ludzie by wiedzieli i częściej ręce myli…. Ale po co.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię