PIASECZNO/ POWIAT Splajtowała duża kielecka firma budowlana, która wznosiła halę sportową przy zespole szkół „na wiadukcie”. Starostwo musi poszukać nowego wykonawcy


Procedury, które są przewidziane przy porzuceniu placu budowy przez firmę, opóźnią ukończenie inwestycji. Obiekt sportowy miał być gotowy jesienią tego roku, ale najprawdopodobniej uczniowie będą mogli z niego korzystać dopiero w roku 2019.

Pracownicy spółki Dorbud, która objęła plac budowy wiosną tego roku, zaprzestali wykonywania prac w październiku. Przez kilka tygodni wydawało się, że w ramach działań restrukturyzacyjnych, inwestycja przy ul. Szpitalnej będzie kontynuowana. Tak się jednak nie stało.

– W styczniu ogłosimy przetarg, żeby prace mogły ruszyć ponownie na wiosnę – zapowiada Ksawery Gut z zarządu powiatu piaseczyńskiego.

Szkoła „na wiadukcie” przez lata korzystała z sali gimnastycznej. Ale obiekt został „przekazany” rozbudowywanemu sąsiedniemu Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu.

Nie ma natomiast obaw, jeśli chodzi o terminowość budowy drugiej hali sportowej w Piasecznie, przy Liceum Ogólnokształcącym. Starostwo informuje, że na obiekcie trwa budowa dachu. Zostanie on oddany jesienią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię