Pierwszy przetarg na odbiór śmieci unieważniony! Wójt: Jarper był za drogi

3

PRAŻMÓW Kilka dni temu otwarto przetarg na odbiór odpadów z terenu gminy przez najbliższe trzy lata, począwszy od 1 lipca. Przystąpiła do niego tylko jedna firma, ale zaproponowana przez nią cena przerosła możliwości finansowe samorządu


Do 30 czerwca odpady z terenu gminy Prażmów będzie odbierała firma PPUH Radkom z Radomia. Mając jednak świadomość trudnej sytuacji na rynku, lokalne władze już teraz starają się wyłonić wykonawcę, który będzie kontynuował tę usługę. 19 marca otwarto pierwszy przetarg, do którego przystąpiła tylko jedna firma – Jarper z Kolonii Warszawskiej (gm. Lesznowola). Za odbiór odpadów z terenu zamieszkałych i niezamieszkałych posesji przez okres 36 miesięcy zażyczyła ona sobie nieco ponad 16 mln zł, podczas gdy gmina zarezerwowała na ten cel zaledwie 6 mln zł.
– Ta kwota przekroczyła nasze możliwości finansowe, dlatego zdecydowałem o unieważnieniu przetargu – informuje wójt Jan Dąbek. – Plan jest taki, aby jak najszybciej ogłosić kolejny. Mam nadzieję, że stanie do niego więcej firm, a zaproponowane ceny będą niższe.
W tej chwili mieszkańcy Prażmowa za śmieci posegregowane płacą 11 zł miesięcznie, a za zmieszane – 19 zł. Gdyby gmina zaakceptowała propozycję Jarpera, kwoty te wzrosły by odpowiednio do prawie 36 zł i 62 zł.
– To podwyżka na poziomie 325 proc., do której nie mogliśmy dopuścić – argumentuje wójt Dąbek. – Dlatego trzeba powtórzyć procedurę. Tym razem skrócimy czas obowiązywania umowy do 12 miesięcy. Jestem optymistą i wierzę, że do lipca uda nam się wyłonić wykonawcę.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Skończyły się czasy gdzie wywóz kosztował 5 zł. Koszty składowania odpadów wzrosły to i ceny u Kowalskiego tez wzrosną.. taki rząd…taka polityka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię