Pierwszy WOŚP w niedzielę z zakazem handlu!

2

PIASECZNO Tegoroczny piaseczyński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegnie w odmiennej formule niż w ubiegłych latach. Główną przyczyną jest… zakaz handlu w niedzielę

– Wiele pieniędzy podczas finałów zbieraliśmy zawsze przy hipermarketach – przyznaje Katarzyna Biernadska-Hernik, która od lat koordynuje prace WOŚP w piaseczyńskim Centrum Kultury. – Z powodu zakazu handlu w niedzielę, postawiliśmy na wiele różnorodnych wydarzeń w wielu miejscach gminy. Na każdym z nich będzie można wrzucić pieniądze do puszek.

Piaseczyńska orkiestra rozpocznie granie już w sobotę 12 stycznia. O godz. 11.30 w Przystanku Kultura (PK) ruszy „Światełko dla WOŚP” – rodzinne zajęcia plastyczne (dzieci z opiekunami wykonają wspólnie lampiony z kartonu i bibuły, które będą symbolem zaangażowania i poparcia dla tej szlachetnej inicjatywy), a przed nimi odbędą się jeszcze Bajki z Kliszy. Tuż obok, na rynku, w godz. 10-18 będzie się można przejechać drezyną ręczną. Z kolei o godz. 12 w Domu Kultury (DK) odbędzie się spektakl „Wierszykarnia” w wykonaniu Teatru „Teatraluszki” i „Patataj”, a po nim odbędzie się licytacja cennych fantów. O godz. 13 w Klubie Kultury (KK) w Józefosławiu rozpocznie się spektakl „Mały Książę” w wykonaniu Teatru „… i spółka”. Natomiast o godz. 16 będzie można obejrzeć spektakl „Śpiąca Królewna” w wykonaniu dzieci z Teatru „Horrorek”, a o 19 – spektakl „Na początku był chaos” w wykonaniu dzieci z Teatru „Etna” na motywach „Teatrzyku Zielona Gęś” K. I. Gałczyńskiego.
W niedzielę również będzie można pojeździć drezyną po rynku, a w PK eksponowana będzie dodatkowo makieta kolejowa i – podobnie jak w sobotę – odbędą się rodzinne zajęcia plastyczne (11-13). W DK obejrzeć będzie można trzy spektakle teatralne: „Wierszykarnię” w (g. 12), „Mój azyl” Teatru „ChaCHaHiHiHeHe” (g. 13) i „Bajki dla Dorosłych” w wykonaniu Teatru po 20-tej (g. 16). To jednak nie wszystkie atrakcje dla miłośników spektakli. W KK w Józefosławiu znów będzie można zobaczyć „Małego Księcia” (g. 13), w KK w Grochowej – koncert kolęd (g. 13), w Szkole Podstawowej w Złotokłosie – przedstawienie dla dzieci „Przygody kuleczki, czyli o wielkiej sile marzeń” Teatru Ptasie Melodie (g.13), a o 20.30 w Restauracji Szara Eminencja rozpocznie się występ Teatru improwizacji Akt VIII. Oprócz tego w KK w Woli Gołkowskiej odbędą się rodzinne warsztaty florystyczne „Las w słoiku” (g. 14), w KK w Józefosławiu – pokaz magika Konrada Modzelewskiego (g. 15), a w KK w Zalesiu Górnym – projekcja filmu „Niczego nie żałuję“ (2007) w reżyserii Olivera Dahana (g. 16).
O godz. 17.30 na parkingu przy ul. Sierakowskiego rozpocznie się koncert finałowy WOŚP 2019, podczas którego wystąpi: Cleo, Kolorofonia i Dj Martin Rosa. Na godz. 20 zaplanowane jest „światełko do nieba”. Imprezę zwieńczy o 20.15 Fajershow – pokaz ognia w wykonaniu Teatru Etnimus i Kamila Maleckiego, który odbędzie się na Skwerze Kisiela. – Na ulice miasta wyjdzie ponad 100 wolontariuszy pod wodzą szefowej sztabu Eli Gothold-Leśniewskiej, a sztab liczący pracować będzie w siedzibie piaseczyńskiej biblioteki przy ul. Kościuszki – zapowiada Katarzyna Biernadska-Hernik. – Będzie też sportowy WOŚP w GOSiR, a my robimy wszystko, żeby jak największa liczba mieszkańców miała szansę na zasilenie akcji.


Grzegorz Tylec

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię