Pierwszym Ekologicznym Festiwalu Online EKOfeston

0

PIASECZNO W czwartek 22 kwietnia 2021 r. od godz. 9.00 zapraszamy do udziału w pierwszym Ekologicznym Festiwalu Online EKOfeston, organizowanym przez Dział Edukacji Ekologicznej firmy Abrys. Partnerem tego niezwykłego wydarzenia jest Gmina Piaseczno.

To jedyne w swoim rodzaju ogólnopolskie i bezpłatne wydarzenie pozwala na wspólne świętowanie Dnia Ziemi w wirtualnej rzeczywistości, ale w trosce o prawdziwe środowisko. Żeby wziąć udział w Festiwalu wystarczy wejść na stronę: ekofeston.abrys.pl lub na wydarzenie „EKOfeston Ekologiczny Festiwal Online” w serwisie Facebook.

Pola tradycyjnej aktywności i kontakty międzyludzkie zostały mocno ograniczone, ale to nie oznacza, że zaprzestajemy edukacji ekologicznej mieszkańców Piaseczna. Wręcz przeciwnie. Potrzeby w tym zakresie są naprawdę ogromne. Zachęcam całe rodziny do skorzystania z oferty festiwalu. Dzięki zdobytej wiedzy i dobrej zabawie będziecie Państwo mogli świadomie i mądrze działać na rzecz ochrony środowiska – mówi burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.

CZYTAJ TAKŻE:  Dzień Ziemi w Hugonówce. Dlaczego oceany są takie ważne?

Pięciogodzinny festiwal podzielony na bloki

EKOfeston to połączenie wiedzy i atrakcji adekwatnych do wieku, potrzeb, predyspozycji oraz zainteresowań dzieci, a także, co bardzo ważne, dorosłych. Chodzi bowiem o to, aby udział w wydarzeniu mógł wziąć każdy, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania, bo edukacja ekologiczna jest wspólną potrzebą wszystkich, zwłaszcza podczas obchodów Dnia Ziemi – podkreśliła Małgorzata Masłowska-Bandosz, dyrektor Działu Edukacji Ekologicznej firmy Abrys.

Podczas ponad pięciogodzinnego festiwalu podzielonego na blok dla dzieci w godz. 9.00-12.00, a także na blok dla dorosłych odbiorców w godz. 12.00-15.00, nie zabraknie treści poświęconych gospodarowaniu odpadami i wodą, a także ochronie klimatu, powietrza, bioróżnorodności oraz naszego zdrowia. Przeprowadzone zostaną kreatywne warsztaty recyklingowe i konkursy z nagrodami. Pojawią się barwne postaci, baśniowe aranżacje i atrakcje, pozwalające na połączenie dobrej zabawy z przekazywaniem wiedzy. Wystąpią eksperci oraz pasjonaci ochrony środowiska, a także podjęte zostaną próby znalezienia rozwiązań dla naszych codziennych problemów, związanych choćby z segregacją odpadów albo ochroną powietrza. Poruszony zostanie temat właściwego kompostowania oraz idea „less waste” czyli ograniczanie produkcji odpadów w naszych domach. Będziemy mogli też wykonać ekodetergenty.

CZYTAJ TAKŻE:  Dzień Ziemi w Hugonówce. Dlaczego oceany są takie ważne?

Zapraszamy na wspólne świętowanie Dnia Ziemi!

POBIERZ SZCZEGÓŁOWY MINUTOWY PROGRAM FESTIWALU 2021

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię