Pies wpadł pod samochód! Przyjaciele jego właściciela zorganizowali zbiórkę na pomoc dla czworonoga

11

PIASECZNO Hugo jako szczeniak trafił do swojego właściciela ze schroniska i od tamtej pory słodki kundelek został pełnoprawnym członkiem rodziny. Niestety zdarzył się wypadek

W Zalesinku sąsiad właściciela czworonoga postanowił wymienić ogrodzenie. Nie zabezpieczył należycie terenu, a Hugoś skorzystał z okazji i uciekł z podwórka… prosto pod koła samochodu. Weterynarze walczyli o życie pieska operując go ponad 5 godzin.
Trzeba było usunąć śledzionę i poskładać resztę organów wewnętrznych. Młody organizm przetrwał, ale to jeszcze nie koniec. Hugo jest cały czas hospitalizowany, ma bardzo mocno roztrzaskane udo – wieloodłamowo. Jak tylko nabierze trochę sił – czeka go kolejna operacja – poskładania nogi. Na ten moment jednak weterynarze nic nie mogą obiecać i rokowania są bardzo ostrożne.
Koszty operacji, leczenia pooperacyjnego i pobytu psa w szpitalu niestety są bardzo trudne do oszacowania – na ten moment osiągnęły 6000 zł a może się okazać, że będzie znacznie więcej. Przyjaciele właściciela psa zainicjowali zbiórkę by pomóc ratować pieska. Można do niej dołączyć dzięki stronie zrzutka.pl

 

11 KOMENTARZE

 1. “Capri jako szczeniak”….”Hugoś to psiak naszego motocyklowego kolegi – Capri’ego. Capri wziął go jako szczeniaka” Coś mi tu nie pasuje….

   • Co nie wiesz? – Teraz tak się robi. Eutanazje (patrz Alfie), aborcje. Co Cie dziwi? bo mnie tylko to, że o psiaka (któremu, swoją drogą, życzę szybkiego powrotu do zdrowia) bardziej się walczy niż o człowieka, przepraszam, teraz to zlepek komórek.

    • Oburza mnie przede wszystkim wtórny analfabetyzm dwojga przedmówców.
     A co do opinii to (szczególnie Wasza) jest jak odbytnica – każdy ją ma.
     EOT z mojej strony!

     • Jak widać u Ciebie przyjacielu pierwotny? Kolejny humanitarny się znalazł? Ceniący odmienność, również poglądów. Rozumiem, że Ty możesz wyrazić swoją najwartościowszą opinię wśród zwieraczy i polemika z nią nie ma sensu nawet gdyby argumenty były racjonalne? EOT too.

     • Piotrusiu ja mam swoje zdanie a ty powielasz poprawniackie opinie ale czego wymagać od młodych wykształconych co maturę zaliczają na 30%. Nie rozumiesz nawet pojęcia “wtórny analfabetyzm”, przez wieki ludzie żyli z szacunkiem do zwierza byli przez nie żywieni ale nie byli takimi barbarzyńcami jak tobie podobni aby fundować im niepotrzebnych cierpień i nazywać to jeszcze humanizmem.

 2. Imię psa się zmienia a kwota z 4500 wzrosła do 6000-gdzie ten pies jest leczony?
  W takie kwoty nie uwierzę, chyba,że doliczona karma na 2 lata z góry…

 3. Do Anny, Kai i im podobnym….
  Jesli nie chcecie pomóc – nie musicie. Nikt nikogo do niczego nie zmusza ale trudno pojąć cel waszego hejtu. Dziwią was ceny w klinikach weterynaryjnych? To może zanim przywalicie znowu z grubej rury pofatygujcie sie i sprawdźcie ile kosztuje hospitalizacja zwierzaka, ile kosztuje doba pobytu, ile kosztują operacje.
  Są tacy, jak Anna, którzy uspiliby swojego czworonożnego przyjaciela,byle szybko i tanio. Byleby nie wpędzać się w koszty. Jak to Anna stwierdziła : humanitarnie. Wiesz Anno co między innymi jest miarą człowieczeństwa? Stosunek do zwierząt. Zwierzę w domu to domownik, to członek rodziny.
  Jesli nie potrafisz zrozumieć ze ktoś walczy o zycie swojego przyjaciela to bardzo mi Cię żal.
  Ci ,dla których wierne, pełne miłości spojrzenie psich oczu jest bezcenne, doskonale zrozumieją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię