Piesi cierpią po wyjściu z dworca. Brakuje chodników!

3

PIASECZNO Mieszkańcy sygnalizują, że nie ma możliwości bezpiecznego przejścia od dworca PKP w dół ulicą Dworcową. Ma się to jednak zmienić, bo gmina planuje remont drogi


Aby dostać się do chodnika, trzeba najpierw przejść spory odcinek drogi ulicą

– Próba opuszczenia dworca w kierunku kościoła wiąże się ze sporym ryzykiem, bo gmina zapomniała zrobić na górnym odcinku Dworcowej chodniki – uważa Wojciech Podedworny. – Wielokrotnie byłem świadkiem desperackich prób przedostania się pieszych na upragniony chodnik, który znajduje się nieco niżej. Samochody jeżdżą tam naprawdę szybko. Ponadto okolice dworca wiecznie są zastawione parkującymi autami, między którymi trzeba się po prostu przeciskać.
Po naszej interwencji, gmina obiecała zastanowić się nad rozwiązaniami podnoszącymi bezpieczeństwo pieszych w rejonie dworca.
– Szykujemy też przebudowę Dworcowej, od ul. Sienkiewicz do Jana Pawła II wraz z mostem nad Kanałem Piaseczyńskim i parkingami przy PKP – zdradza Daniel Putkiewicz, wiceburmistrz Piaseczna. – Do 15 października chcemy uzyskać zgodę na realizację tego zadania. Procedura przetargowa i wykonanie drogi najprawdopodobniej odbędzie się już w przyszłym roku.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Jedyne co teraz potrzeba to kolejny remont w tym zatłoczonym mieście… Skoro w planach już remont, to ciekawe jak będzie jeździł 709, czy dojedzie do PKP?

  2. W Zalesiu Górnym dojście z parkingu do stacji to również wyzwanie. W zeszłym roku na spotkaniach wiejskich p. Lis obiecywał zmiane. Na obietnicach się skończyło. V-ce miał się od kogo uczyć. Życzę naszej gminie prawdziwej dobrej zmiany co będzie robić a nie mówić i pozować do zdjecia przy każdej okoliczności…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię