Piją, ćpają, samochody rozbijają

4

PIASECZNO Policjanci z piaseczyńskiej drogówki tylko w ciągu kilku godzin zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km na terenie zabudowanym. Kolejne prawa jazdy straciło także 2 nietrzeźwych kierowców oraz 23-latka, która spowodowała kolizję, a policjantom oświadczyła, że prowadziła po zażyciu narkotyków.

W ciągu kilkunastu godzin swojej służby funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna wyeliminowali z naszych dróg aż 8 kierowców, którzy stworzyli zagrożenie dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego.
Aż 5 kierowców pożegnało się z prawem jazdy, ponieważ jadąc po terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o co najmniej 50 km/h.
Kolejnych dwóch trafiło na policyjny „dołek” tuż po tym, jak zostali zatrzymani pod wpływem alkoholu. 55-latek za kierownicą fiata mając ponad promil, a 37-letni kierowca audi gdy próbował wysiąść z auta nie potrafił utrzymać się na nogach. W jego przypadku można mówić o niechlubnym rekordzie. Miał niemal 4 promile alkoholu w organizmie.
Kolejną osobą zatrzymaną przez piaseczyńską drogówkę okazała się kobieta, która prowadząc renault nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z udziałem trzech pojazdów. Podczas rozmowy z 23-latką policjanci zwrócili uwagę na jej irracjonalne zachowanie. W odpowiedzi usłyszeli od niej, że spowodowała kolizję, bo była po narkotykach. Zgonie z procedurami od sprawczyni kolizji pobrano krew do badań na zawartość środków odurzających. Także i ci kierowcy stracili prawa jazdy, wszyscy odpowiedzą również przed sądem.
Policjanci z piaseczyńskiej drogówki zapowiadają zwiększoną liczbę kontroli drogowej. Poprawa stanu bezpieczeństwa drogowego w powiecie piaseczyńskim jest jednym z priorytetów Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie.

4 KOMENTARZE

  1. Może ktoś z czytelników wytłumaczy ? Jaki jest sens wyprzedzania z nadmierną prędkością, często na zakazie w terenie zabudowanym, kiedy kierowca dobrze wie ,że za kilka kilometrów będzie stał w korku razem z tymi wyprzedzanymi? Dojazd np. od Łubnem do Konstancina,od Sobikowa do Pilawy,czy od Uwielin do Zalesia…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię