Piją w parku, ale straż miejska trzyma rękę na pulsie

1

PIASECZNO Radny Zbigniew Mucha podczas ostatniej sesji złożył wniosek, aby w parku miejskim regularnie pojawiały się patrole straży miejskiej. – Wiele osób spożywa tam alkohol i śmieci – argumentował samorządowiec


Zbigniew Mucha zwrócił uwagę, że najwięcej śmieci znajduje się w rejonie Perełki i przebiegającego nad nią mostka oraz stawu.
– To tam przesiadują najczęściej miłośnicy mocnych trunków – mówił. – Po spożyciu zawartości butelek czy puszek, wyrzucają je najczęściej za siebie mimo że w sąsiedztwie znajdują się kosze na śmieci.
Wniosek radnego dotarł już do straży miejskiej. Komendant jednostki Mariusz Łodyga twierdzi jednak, że w tym roku strażnicy nie otrzymywali sygnałów jakoby w parku działo się coś niepokojącego.
– Kilka osób rzeczywiście przyłapaliśmy tam na spożywaniu alkoholu, ale to było latem ubiegłego roku i raczej nie w rejonie stawu, a przy słynnych schodkach – mówi Mariusz Łodyga. – Wszyscy pijący zostali ukarani mandatami w wysokości do 500 zł. Oczywiście nie chcę przez to powiedzieć, że w innych częściach parku nikt nie spożywa alkoholu, bo pewnie się to zdarza…
Być może problem rozwiąże system monitoringu, który od kilku dni działa na terenie parku. Zapis z 44 kamer trafia do rejestratora, w którym jest przechowywany przez kilka tygodni.
– Chcemy mieć podgląd całego parku „na żywo” jeszcze w tym roku – mówi Mariusz Łodyga. – Wierzę, że to się uda.
Na razie na terenie miasta działa 38 kamer monitoringu (bez parku). Nowe mają wkrótce pojawić się na terenie Józefosławia, przy ul. Kusocińskiego (w ramach budżetu obywatelskiego) oraz przy ul. Sienkiewicza. Osobne systemy monitoringu mają także m.in. park w Józefosławiu (8 kamer) oraz Żabieniec (6 kamer).

TW

1 KOMENTARZ

  1. Widziałem dziś Panów „kontrolerów parkowania” na ul. Kościuszki i pustą ulicę(?),można-można.Co do strażników(wiejskich),cos jest w tej nazwie:panowie z brzuszkami i wąsem(czy wąsy są przypadkiem,kamuflarzem elitarnej jdnostki czy stanem umysłu,a raczej jego brak?) Patrząc na uposażenie strażnika miejskieo w P. nie dziwię się,że tylko wąsate i brzuchate poddziadziałe niedorajdy „łapią” sie na wakat.Sedno: Myślicie,że gdyby SM miał prowizję od interwencji,mandatów byli by spożywający w parku??????? Wystarczy 10% :)))))))))))))))))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię