Pijany kierowca wjechał w samochód kobiety wiozącej czwórkę dzieci. Miał 3 promile!

2

Czterech nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci. Jeden z nich miał aż 3 promile i zderzył się z kobietą wiozącą czwórkę dzieci

Wczoraj tuż po północy policjanci z Tarczyna zatrzymali 43-letniego kierowcę volkswagena. Kiedy tylko mudurowi zaczęli z nim rozmawiać wyczuli silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia mundurowych – okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Złą decyzję podjął także 28-latek z Piaseczna, którego na ulicy Jałowcowej zatrzymali policjanci z piaseczyńskiej „drogówki”. Okazało się, że prowadził renault mając ponad 1,2 promila. Kolejnemu nietrzeźwemu skutecznie dalszą jazdę przerwali funkcjonariusze ruchu drogowego w miejscowości Przypki. 32-letni kierowca skody, zdecydował się na jazdę mając niemal 3 promile.

Ostrzeżeniem niech będzie także sytuacja, do której doszło w miejscowości Potycz nieopodal Góry Kalwarii. Mający 3 promile alkoholu w organizmie kierowca hondy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym seatem, którym 36-letnia kobieta wiozła czwórkę dzieci. Poszkodowana trafiła do szpitala. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z komisariatu w Górze Kalwarii, odpowiedzialności karnej za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie wypadku nie uniknie teraz 39-letni sprawca.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego ponownie apelują do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. Do osób towarzyszących, pasażerów, świadków – o zdecydowaną reakcję w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower.

Zapowiadamy dalsze kontrole i bezwzględne eliminowanie z dróg powiatu piaseczyńskiego kierowców łamiących przepisy prawa – mówi nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Przypominamy, że samo kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

AB/KPP

2 KOMENTARZE

  1. Piszecie o tragedii jaka się stała…i wrzucacie zdjęcie policjanta, który uśmiecha się od ucha do ucha jakby wygrał na loterii. Żenada.

  2. No nareszcie choć na pokaz kilku zatrzymali!!!
    I tak j s nie poprawi swojego wizerunku bo do niedawna współpracował z alkoholikiem z mafii paliwowej notorycznie jeżdżącym w stanie napierd…… alkoholem!!! A i kolegę z kpp zawiesili bo dopadł pijaka!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię