Pijany kierowca zatrzymany przez policjanta po służbie

0
st. asp. Tomasz Wilk

LESZNOWOLA Kierowca mercedesa uderzył w prawidłowo zaparkowane audi. Policjant, który był w tej chwili na spacerze natychmiast podszedł do kierowcy mercedesa, aby sprawdzić czy nie został ranny. W trakcie rozmowy wyczuł od kierującego silną woń alkoholu. 42-letni obywatel Ukrainy odpowie zarówno za jazdę pod wpływem alkoholu, jak i za zniszczenie audi.

Na ulicy Osiedlowej w Mysiadle, kierowca mercedesa wykonując manewr cofania uderzył w prawidłowo zaparkowane audi. Świadkiem tego zdarzenia był st. asp. Tomasz Wilk z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie.

Funkcjonariusz, który był wtedy na spacerze natychmiast podszedł do kierowcy mercedesa, aby sprawdzić czy nie został ranny. W trakcie rozmowy z mężczyzną poczuł od niego silną woń alkoholu. Policjant zabrał kluczyki nietrzeźwemu 42-letniemu obywatelowi Ukrainy i poinformował o całym zdarzeniu oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Na miejsce przybyła załoga patrolowa, która przejęła zatrzymanego obcokrajowca. Badanie wykazało, że sprawca kolizji miał półtora promila alkoholu w organizmie, a mercedes, którym się poruszał, nie miał aktualnych badań technicznych. 42-latkowi zatrzymano dowód rejestracyjny, a następnie osadzono go w policyjnej celi. Odpowie on teraz zarówno za zniszczenie audi oraz za kierowanie pod wpływem alkoholu.

st. asp. Tomasz Wilk z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie pokazał, że policyjnym mottem ,,Pomagamy i chronimy” kieruje się zarówno w codziennej służbie, jak i poza nią.

 

Źródło: KPP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię