Piknik dla Patrycji

0

PIASECZNO W czerwcu w Parku Miejskim odbył się pierwszy Piknik Wolontariatu Uczniowskiego. W ramach imprezy młodzież zapewniła zarówno atrakcje dla duszy, jak i ciała, a zebrane przy jej okazji środki finansowe zostały przekazane na konto Patrycji Radziach, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 5, która cierpi na hipochondroplazję

Piknik dla mieszkańców Piaseczna był owocem współpracy uczniowskiej podczas I Gminnej Gali Wolontariatu Szkolnego. Młodzi ludzie (ponad 200 wolontariuszy), przy wsparciu opiekunów, zdecydowali się na konkretne działania na rzecz lokalnej społeczności. Niedzielna impreza okazała się wielkim sukcesem – w parku pojawiły się dawno nie widziane w tym miejscu tłumy. Na miejscu odbyły się, między innymi, pokaz talentów, spacer historyczny, gry i zabawy sportowe, a także można było zakupić wyroby rękodzielnicze czy napić się kawy i zjeść coś słodkiego. Dużym powodzeniem cieszyła się ponadto licytacja, namalowanych przez uczniów, obrazów.

CZYTAJ TAKŻE:  Konsultacje społeczne terenu rekreacji przy ul. Cyraneczki

Pieniądze, które zebrali wolontariusze (ponad 16 tysięcy złotych) pomogą teraz Patrycji Radziach, której choroba, oprócz niskiego wzrostu, wiąże się również z dolegliwościami związanymi z bólem kręgosłupa, zmianami w biodrach czy szpotawością nóg. Dziewczyna ma jednak szansę na operację, która powinna znacząco poprawić jakość jej życia. Z pewnością pomogą jej w tym zabrane podczas pikniku środki.

– Ideą takiej formy spotkania była integracja wolontariuszy ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy i stworzenie przestrzeni dla wspólnych działań i większych przedsięwzięć – mówi Lidia Mirecka, koordynator wolontariatu Akcja Reakcja SP5. – Co do naszych dalszych planów, trudno mi się w tej chwili wypowiedzieć, ponieważ zależy to od inicjatywy młodzieży, którą jako opiekunowie zawsze będziemy wspierać.

CZYTAJ TAKŻE:  OFF-spring Festival 2022 w Piasecznie

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię