Piknik Naukowy w Józefosławiu już w niedzielę

0

PIASECZNO W niedzielę 26 maja w godzinach od 12 do 18 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Józefosławiu przy ulicy Kameralnej 11 odbędzie się Julianowski Piknik Naukowy

Organizatorzy przygotowują wiele atrakcji, których wspólnym mianownikiem będzie nauka poprzez zabawę. W programie: Szkoła Marzeń ze swoim pokazem chemiczno-fizyczno-biologicznym, Muzeum Kaset, Retrospekcja ze starymi komputerami, symulatory lotów, Moje Dziecko, wyznaczanie południka z Panem Południkiem, Matplaneta z rozrywkami matematycznymi, Muzeum Ziemi z pokazem meteorytów, Akademia Elektroniki oraz Nowakowski z obserwacjami Słońca. Ponadto Sylwia Biernat opowie i pokaże stare instrumenty, lokalny ratownik-instruktor z Ratu.pl (Rafał Turek) poprowadzi warsztaty z ratownictwa, a dr Leszek Pawlicki pokaże piękno fizyki. Tego dnia nie zabraknie również krótkofalowców, Koła Naukowego Energetyków, a Zaelektryzowani przyjadą z Lublina z pokazami fizycznymi. Swoje stoisko będzie mieć również Biblioteka Publiczna w Józefosławiu.

– Dorosłymi też się zajmiemy – zapowiada Paweł Chorzempa, inicjator wydarzenia. – Pierwszy raz organizujemy Areopag Nauki. – Dobrochna Frąc pokaże swoje niezwykłe zdjęcia zórz polarnych i opowie o nich, będzie nawet klasówka dla dorosłych! Pokażemy też, co widać, a czego nie widać z kabiny ciężarówki.


Warto dodać, że dzieci z Domu Dziecka w Pęcherach przywiezie na piknik zabytkowy Autosan H9, który potem będzie kursował na trasie Rynek w Piasecznie – Piknik.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię