Piknik „Razem dla Tomka”. Potrzebne pieniądze na operację, razem możemy więcej

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W sobotę 7 maja przy Hugonówce odbędzie się piknik charytatywny dla Tomasza Pawoniaka z Piaseczna, który walczy ze złośliwym nowotworem mózgu. Jedyną szansą na życie jest kosztowna operacja. Pieniądze na jej przeprowadzenie oraz późniejszą rehabilitację będą zbierane podczas imprezy w Parku Zdrojowym. Start o godz. 14.00.

29-letni Tomasz Pawoniak z Piaseczna był zdrowym, pełnym życia mężczyzną. W lutym 2021 r. dostał ataku padaczki, po którym zdiagnozowano u niego nowotwór mózgu – Glioblastoma IDH-mutant WHO G IV płatu lewego czołowego. Po dwóch operacjach i chemioterapii jego stan zdrowia się poprawił, niestety tylko na chwilę. Guz odrasta, a mężczyzna traci władzę w rękach i nogach. Pojawiły się też problemy z mową i pisaniem.

Czasu coraz mniej

Dziś jedyną szansą dla Tomka na wygranie z glejakiem jest odpłatna operacja. Po zabiegu pieniądze będą potrzebne także m.in. na hospitalizację, leki oraz rehabilitację. Dlatego rodzina i najbliżsi 29-latka proszą o pomoc w zbiórce na bardzo kosztowne zabieg i leczenie. Dzięki dotychczasowym akcjom udało się już zebrać ponad 51 tys. zł (stan na 6 maja), ale to nie wystarczy. Cel wynosi aż 80 tys. zł, a czasu jest coraz mniej, bo stan zdrowia mężczyzny szybko się pogarsza. Całą akcję dla Tomka wspiera Fundacja Rak’n’Roll, która prowadzi internetową zbiórkę na swojej stronie. Pieniądze można także wpłacać na portalu pomagamy.pl oraz poprzez dwie grupy na Facebooku: Na operację dla Tomka oraz Grupa licytacje i aukcje dla Tomka.

Piknik charytatywny

Pieniądze dla Tomka będą zbierane także w sobotę (7 maja) podczas pikniku charytatywnego, który odbędzie się przy Konstancińskim Domu Kultury w Parku Zdrojowym. W czasie imprezy zaplanowano liczne aukcje. Można będzie na nich wylicytować m.in. przejażdżki zabytkowymi samochodami, płyty, gadżety i tekstylia od Ciemnej Strefy oraz albumy hiphopowej grupy Hamski Bruk. Część zbiórek on-line już działa, a kolejne pojawią się w dniu pikniku. Podczas imprezy na scenie zagrają: Hamski Bruk & Adi SKL, Chmielak, Lopez LPZ oraz Enaha. Oprócz porządnej dawki muzyki na żywo organizatorzy przewidzieli także: pokazy taneczne w wykonaniu piaseczyńskiego klubu Grawitacja, gry, zabawy oraz atrakcje dla dzieci, w tym zjeżdżalnię i zamek z piłeczkami. Nie zabraknie też druhów z wozem strażackim. A to wszystko i znacznie więcej, już od godz. 14.00 do 21.00. Zapraszamy.

 

 

Źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię