Piknik Rodzinny z grą terenową w Piasecznie

1

PIASECZNO Gmina Piaseczno z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny zaprasza na Piknik Rodzinny z grą terenową „Archipelag emocji”.

 

W niedzielę 15 maja 2022 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny Akademia Rodziny w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Piasecznie przygotowała imprezę dla całych rodzin. Piknik Rodzinny połączony z bezpłatną, interaktywną grą miejską „ARCHIPELAG EMOCJI – Wyprawa w nieznane. Zostań Pogromcą Emocji!” rozpocznie się na skwerze Kisiela w Piasecznie (plac z hipopotamami przy Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 5) a zakończy na Stadionie Miejskim przy ul. 1 Maja 16. Grę można rozpocząć od godz. 12.00. Ostatnie wejście na grę o godz. 15.40.

Motywem przewodnim gry będą emocje. Celem wydarzenia będzie zaoferowanie rodzinom z Piaseczna atrakcyjnej i pożytecznej formy spędzenia czasu razem oraz wzmocnienie w rodzinach umiejętności zarządzania emocjami i relacjami. Wydarzenie będzie bezpłatne, a na gości czeka wiele atrakcji. Gra przygotowana w szczególności dla rodzin z dziećmi w wieku 6-13 lat to kolejne tego typu przedsięwzięcie realizowane w Piasecznie przez Na Trzepaku. Poprzednie gry zostały docenione przez liczne rodziny z Piaseczna, więc mamy nadzieję, że i ta spodoba się mieszkańcom.

CZYTAJ TAKŻE:  Bezpieczna droga do szkoły

Podczas unikatowej, edukacyjnej gry terenowej o emocjach, uczestnicy poznają rodzaje emocji (łatwych i trudnych), nauczą się rozpoznawać emocje swoje i innych oraz sami zdecydują, jak można sobie z nimi radzić, stworzą koło kolorów emocji, będą mieli okazję porozmawiać o emocjach w rodzinie, szkole, otoczeniu, wzmocnią poczucie mocnych stron i sprawczości. Rodziny w poszukiwaniu zaginionych emocji odwiedzą kolejne Wyspy Emocji – każda z wysp to jedna emocja. Na trasie gry rodziny będą wykonywać kolejne zadania i zbierać doświadczenia równe Emocjom tj.: Radość, Miłość, Smutek, Złość, itd. Zadania na punktach gry terenowej wciągną każdego członka rodziny, ponieważ będą wśród nich wyzwania sportowe, plastyczne lub logiczne.

CZYTAJ TAKŻE:  Podwójny podbródek? ONDA sobie z nim radzi

Gra o emocjach uczy dzieci i rodziców, z jakimi emocjami trzeba się mierzyć, jaka jest wartość i funkcja emocji, skąd się biorą, jak o nich rozmawiać i jak sobie z nimi radzić.

Po grze, której trasa doprowadzi uczestników do lokalizacji Pikniku na Stadionie Miejskim GOSIR w Piasecznie (ul. 1 Maja 16), goście imprezy będą mogli m.in. wziąć udział w konkursach sportowych, skorzystać z zabawy na dmuchańcach, oglądać szczudlarzy czy jeść watę cukrową.

Zarówno gra terenowa, jak i całe wydarzenie, są organizowane w polskiej i ukraińskiej wersji językowej. Zaoferowanie gry w języku ukraińskim pozwoli cieszyć się rodzinnym czasem i chwilą normalności również rodzinom naszych sąsiadów z Ukrainy.

Чекаємо на вас на площі Кисела в П’ясечно (площа з бегемотами при П’ясечному міському управлінні, вул. Костюшкі, 5). Ми починаємо о 12.00. Останній запис на гру о 15.40.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/446748517211243/

1 KOMENTARZ

  1. Gmina Piaseczno, to gdzieś na Ukrainie przepraszam? Chciałbym, aby w Niemczech przynajmniej w tych wschodnich również wszystko było dwujęzyczne – w języku polskim i niemieckim…

    Ale ogólnie i tak mnie to nie interesuje, bo jaka gmina taki piknik rodzinny… Tak to już jest jak liczy się jedynie zysk organizatora (NGO, czy innej fundacji)… 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię