Piknik rowerowy i doszkalanie rowerzystów

1

PIASECZNO W najbliższą niedzielę 24 kwietnia na piaseczyńskim rynku odbędzie się Piknik Rowerowy. Przez najbliższe tygodnie będzie także prowadzona akcja doszkalania rowerzystów

W niedzielę w godzinach 12-16 na pl. Piłsudskiego pojawi się miasteczko rowerowe, na którym dzieci pod okiem policjantów i strażników miejskich będą mogły uczyć się zasad poruszania się po drogach.
Podczas pikniku plicjanci przypomną zasady ruchu drogowego i pokażą najczęściej popełniane błędy. Dzieci, młodzież i dorośli będą mogli wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami w postaci gadżetów rowerowych. Trzeba będzie wykazać się znajomością przepisów i oznaczeń rowerowych a także spostrzegawczością.

Podczas imprezy będzie można również oznakować rower, skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego czy „wyprodukować” pedałując na rowerze własny koktajl. Na najmłodszych zostanie przygotowana „strefa malucha”.

Doszkolą, przypomną, przestrzegą

W kilka najbliższych weekendów urzędnicy gminy w towarzystwie policjantów i strażników miejskich pojawią się na uczęszczanych trasach rowerowych, by przypominać rowerzystom o zasadach ruchu. Respektujący przepisy, mogą liczyć na rowerowe upominki od Gminy Piaseczno. Pozostali na przypomnienie zasad. A pamiętać i respektować przepisy warto nie tylko ze względów bezpieczeństwa i w trosce o własny portfel. Jazda po chodniku czy ścieżką rowerowa pod prąd, może kosztować 200 zł.

W piątkowe popołudnia 22 kwietnia oraz 6 maja w godzinach 15.00-17.00 urzędnicy i policjanci będą czekać na rowerzystów m.in. na ul. Puławskiej, przy skwerze Kisiela czy skateparku, a w piątek 20 maja w okolicach Targowiska Miejskiego w godzinach 9.00-11.00. W sobotę 23 kwietnia będzie można ich spotkać przy Al. Kalin i Górkach Szymona, 7 maja na ścieżkach rowerowych w Żabieńcu i Zalesiu Górnym, a 21 maja w Józefosławiu – nieopodal szkoły i przy ul. Cyraneczki w okolicach skrzyżowań z ulicami Wilanowską i Julianowską. Sobotnie akcje zaplanowane są w godzinach 12.00-14.00.

Piknik rowerowy na rynku

W najbliższą niedzielę 24 kwietnia 2022 r. na piaseczyńskim rynku odbędzie się również Piknik Rowerowy. W godzinach 12.00-16.00 na pl. Piłsudskiego pojawi się miasteczko rowerowe, na którym dzieci pod okiem policjantów i strażników miejskich mogą się uczyć zasad poruszania się po drogach. Policjanci przypomną zasady ruchu drogowego i pokażą najczęściej popełniane błędy. Dzieci, młodzież i dorośli będą mogli wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami w postaci gadżetów rowerowych. Trzeba będzie wykazać się znajomością przepisów i oznaczeń rowerowych a także spostrzegawczością.

Uczestników konkursów zapraszamy z rowerami i w kaskach. Na miejscu będzie też działała wypożyczalnia, zarówno rowerów, jak i kasków. Podczas imprezy będzie można też oznakować swój rower, skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego czy „wyprodukować” pedałując na rowerze własny koktajl. Na najmłodszych czekać będzie strefa malucha.

1 KOMENTARZ

  1. Jak dla mnie każdy rowerzysta powinien mieć KARTĘ ROWEROWĄ (jeśli nie ma prawa jazdy) jak za dawnych czasów chyba że porusza się tylko po swoim prywatnym terenie.
    Nie rozumiem jak można jechać ulicą rowerem bez jakichkolwiek uprawnień jest to równoczesne z jazdą samochodem bez uprawnień..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię