KONSTANCIN-JEZIORNA Łukasz Maszczyk – mistrz olimpijski z Pekinu był gwiazdą pikniku rodzinnego „Na sportowo jest zdrowo” zorganizowanego w zeszłą sobotę w szkole „Piątce”


Zawodowy pięściarz nie zasiadł jednak w loży honorowej, lecz poprowadził pokaz walk bokserskich. Z kolei Mikołaj Krzymień szkolił w technice gry w tenisa stołowego, a Katarzyna Krzymień, trener personalny, przygotowywała do treningu funkcjonalnego wszechstronnie wzmacniającego mięśnie. Nie brakowało także gier i zabaw ruchowych na dużych planszach, rzutów do celu, toru przeszkód oraz prób walk karate poprzedzonych pokazem konstancińskiego Klubu Karate Kyokushion IPPON. Z kolei miłośnicy piłki nożnej mogli pokibicować gimnazjalistom, którzy zagrali przeciwko swoim ojcom. Było też miejsce na porady dietetyczne. Eksperci zachęcali do prowadzenia zdrowego trybu życia, a dzieci układały nową piramidę żywieniową i aktywności fizycznej. Rodzice zadbali natomiast o zdrowe przekąski – głównie na bazie warzyw i owoców

W sumie w imprezie uczestniczyło około 300 osób – uczniów i ich rodzin. Wszyscy, którzy zaliczali „stacje sportowe” w trakcie pikniku wzięli udział w losowaniu blisko 200 nagród. A te były nietuzinkowe – oprócz sprzętu sportowego można było wygrać m.in. książki o sporcie, a także wejściówki do obiektów uzdrowiskowych oraz na zabiegi kosmetyczne.

Piknik był zwieńczeniem projektu „Na sportowo jest zdrowo” przygotowanym przez Monikę Kozicką, Izabelę Kuś, Edytę Modzelewską i Annę Rembowską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię