Piknikowa Krauzówka

0

PIASECZNO Podczas pikniku rodzinnego w Szkole Podstawowej im. Ewy Krauze w Zalesiu Dolnym można było nie tylko miło spędzić czas, ale również wspomóc szczytne inicjatywy

W ostatnią sobotę przy al. Kasztanów nie zabrakło przede wszystkim atrakcji dla najmłodszych – zarówno sportowych, zabawowych, eksperymentalnych, jak i edukacyjnych. Na miejscu można było zakupić pyszne ciasta i potrawy z grilla, a także spróbować sałatek z ogródka szkolnego oraz darmowego soku z marchwi i jabłek. Każdy chętny miał również możliwość sprawdzenia swojego poziomu tkanki tłuszczowej i skorzystania z porad dietetyka. Dużym powodzeniem cieszyła się też loteria fantowa, w której organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody do wygrania.
Oprócz zabawy na świeżym powietrzu istotną część imprezy stanowiła także możliwość wsparcia osób potrzebujących pomocy. W trakcie pikniku charytatywnie przeprowadzona była dystrybucja książki „5 pór roku w kuchni”. Pieniądze z jej sprzedaży zostaną w całości przekazane na rehabilitację Mariusza Wachowicza – absolwenta „Krauzówki”, który uległ poważnemu wypadkowi i jako jeden z nielicznych w Polsce ma wszczepiony stymulator pnia mózgu, a dzięki rehabilitacji sukcesywnie wraca do zdrowia.
Kilkadziesiąt osób zostało również tego dnia potencjalnymi dawcami szpiku kostnego. – Zorganizowaliśmy tu akcję dzięki Fundacji DKMS – tłumaczy Zofia Kania, nauczycielka przyrody i biologii w „Krauzówce”. – Zgłosiliśmy się do niej, a ona udostępniła nam wszelkie materiały. Rejestrowaliśmy potencjalnych dawców, przeprowadzaliśmy ankietę, a na miejscu pobierana była próbka z jamy ustnej. Informowaliśmy też na czym polega przeszczep.
Głównym organizatorem pikniku rodzinnego była rada rodziców w placówce, która – wraz z jej przewodniczącą Beatą Walczak, członkami rady oraz chętnymi do pomocy rodzicami – stanęła na wysokości zadania i przygotowała niezwykle udaną imprezę.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię